2019 Kurban Fiyatlarımız Belli Oldu | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler 2019 Kurban Fiyatlarımız Belli Oldu

2019 Kurban Fiyatlarımız Belli Oldu

27-06-2019

Deniz Feneri Derneği 2019 Kurban fiyatlarını belirledi. Yurtdışı bir hisse 720 TL, yurtiçi ise 1.200 TL. 

İlgili Projeye Git
Yurt Dışı Kurban Bağışı
2019 Kurban Fiyatlarımız Belli Oldu

Deniz Feneri Derneği Kurban Bedelini Açıkladı. 2019 yılı için yurt dışı 1 hisse bedeli 720 TL.

 

 

Deniz Feneri Derneği, 21 yılın verdiği tecrübe ile bu yıl da yine mazlumların yanında olacak; kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için "Kurbanlarınız Yoksulların Bayramı Olsun" sloganıyla dünyanın 30 ülke ve bölgesine yola çıkacak. Derneğimizin bu bayram belirlemiş olduğu kurban bedeli ise yurt dışı 720 TL, yurt içi 1.200 TL'dir. Bu fiyatların dışında ise Filistin'de kurban vekalet ücreti 1.700 TL, Balkanlar'da 920 TL olarak kararlaştırıldı.

 

Vekalet yoluyla kurbanlarını derneğimze bağışlamak isteyen hayırseverler, kurban çalışmaları için belirlenen ülkeler arasından dilediğinde kurbanını kestirip ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Kurban bedelinin 720 TL olarak belirlendiği kampanya kapsamında geçen yıl toplamda 11.000 hisse kesen derneğimiz, bu yıl bu rakamın üzerine çıkmayı hedefliyor.

 

Genel Başkanımız Av. Mehmet Cengiz yaptığı kısa açıklamada şunları söyledi:“Kurbanların bir bölümünün Türkiye'de, bir bölümünün de yurt dışında açlık, yoksulluk ve iç çatışmaların yoğun olarak yaşandığı ülkelerde kesilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız.” dedi.

 

Peki Deniz Feneri Derneği ne yapacak?

 

Yüzyılın iyilik hareketi, 2019 yılı Kurban çalışması kapsamında Türkiye ile birlikte 30 ülke ve bölgede kurban bağışlarını sahiplerine ulaştıracak. Bu yıl da kurban vesilesiyle yeryüzüne dağılacak iyilik elçileri, kendilerini dört gözle bekleyen kardeşlerine sadece kurban eti götürerek değil, aynı zamanda hayat koşullarını iyileştirmeye yönelik çeşitli projelerle de destek olmaya devam edecek.

 

Deniz Feneri Gönüllüleri Yolara Düşecek

 

Deniz Feneri Derneği gönüllüleri, hayırseverlerin kurbanlarını kesip muhtaçlara ulaştırmak için yollara düşecek. Kimisi saatlerce uçak yolculuğu yapacak, kimisi doğru dürüst yolu bile olmayan bölgelerde zor şartlar altında ihtiyaç sahiplerine ulaşacak. Gittikleri bölgelerde gönüllülerimiz, her şeye rağmen kendilerine emanet edilen kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

 

Kardeşlik Duyguları Güçlenecek

 

Deniz Feneri Derneği, kurban hisselerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırırken toplumlar arasında bir kardeşlik köprüsü kurmak ve insanlara umut ışığı olabilmek için bölge insanlarını sevgiyle kucaklayacak. 

 

Bağışçılarımızın vekalet yoluyla bağışladıkları kurbanları dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlara ulaştırıp, Müslümanlar arasındaki kardeşlik, paylaşma ve dayanışma duygularını güçlendirmeyi hedefliyoruz.

 

İnsani Yardımda Öncelikli Bölgeler

 

Kurban organizasyonunda önceliğimiz mülteci kampları, savaş, doğal afet, kronik açlık ve yoksulluk bölgeleri ile yaşlılar, kimsesizler, dullar, yetimhaneler, okullar ve hastaneler olacak. Bu kapsamda Suriye, Filistin, Somali, Kenya, Yemen, Bangladeş ve Arakan ön planda tutulacak.

 

Kurbanlıklar Nasıl Kesiliyor?

 

-Kurbanlıklar Deniz Feneri görevlilerince kesim yapılacak olan ülke ve bölgelerde kurban olma özelliklerine uygun olarak satın alınır.

-Kurbanlıklar İslami usullere uygun olarak kesilir.

-Kesilen kurbanlar ihtiyaç sahiplerine elden dağıtılır.

-Kurban kesimlerinin gerçekleştiğine dair bilgi, kısa mesaj ile vekalet sahiplerine iletilir.Ayrıca kurban kesimi sırasında alınan video da link olarak vekalet sahibinin cep telefonuna gönderilir.

 

Kurbanınızı Nasıl Bağışlayabilirsiniz?

 

Bağışlarınızı, Deniz Feneri Derneği'nin merkezine yada temsilciliklerine gidilerek elden, internet üzerinden online olarak ya da 0212 414 60 60 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak yapılabilirsiniz. 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.