2019 Yılı Ramazan Fitre Bedeli Belli Oldu | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler 2019 Yılı Ramazan Fitre Bedeli Belli Oldu

2019 Yılı Ramazan Fitre Bedeli Belli Oldu

10-04-2019

2019 yılı fitre bedeli Din İşleri Yüksek Kurulunca belirlendi. Buna göre bir kişilik fitre bedeli en az 23 TL.

2019 Yılı Ramazan Fitre Bedeli Belli Oldu

Yapılan değerlendirmeler sonucunda fıtır sadakasının, Müslüman toplumların neredeyse tamamına yakın bir kesimi tarafından veriliyor olması, mevcut sosyo-ekonomik hayat şartları ve bir kişinin günlük asgari gıda ihtiyacı göz önünde bulundurularak 2019 yılı ramazan ayın başlangıcından 2020 yılı ramazan ayı başlangıcına kadar olan sürede 23 TL olarak belirlendi. 

 

Belirlenen bu miktarın, "asgari miktar" olduğu, fıtır sadakasında verilecek miktar konusunda bir üst sınır bulunmadığı ifade edildi. Bu konuda ideal olanın, herkesin kendi hayat standardına göre asgari günlük gıda harcamalarına denk düşecek bir miktar vermesi olduğu aktarılan açıklamada, söz konusu miktarın, gıda yardımı veya nakdi olarak da ödenebileceğine dikkati çekildi.


Fıtır sadakasının, Ramazan Bayramı'na kavuşan ve temel ihtiyaçlarının dışında belli bir miktar mala sahip olan Müslümanların, kendileri ve bakmakla yükümlü oldukları kişiler için, yerine getirmekle yükümlü oldukları mali bir ibadet olduğunun altı çizildi.

 

Sizler de gönül rahatlığı ile fitre, fidye ve zekatlarınızı derneğimize bağışlayıp gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağlayabilirisiniz. Fitre ve fidyeleriniz için 5407'ye FİTRE yazıp SMS göndermeniz  yeterli olacaktır. 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.