Haberler

23 Nisan, Çocukların Günü, Kutlu Olsun

29-04-2024

Deniz Feneri Derneği olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yavrularımıza unutulmaz anlar yaşatmak ve bizim için kıymetlerini hatırlatmak amacıyla onların yanındaydık.

23 Nisan haftası kapsamında üniversitelerde bulunan Genç İyilik Kulübü üyelerimizle beraber köy okullarında eğitim gören çocuklarımızı ziyaret edip eğlenceli vakit geçirmelerine vesile olduk. Okulların düzenlediği 23 Nisan etkinliklerine katılan gönüllü üyelerimiz toplam 500 öğrenciye tablet ve “İyi ki Varsınız Çocuklar” hediye paketlerini teslim etti.

23 Nisan haftası kapsamında Kars/Selim - Gelinalan köyü, Kars/Kağızman - Dut köyü, Mardin/Artuklu - Akbağ Köyü, Ağrı/Taşlıçay - İkiyamaç Köyü, Ağrı/Taşlıçay - Kumlubucak Köyü, Diyarbakır/Eğil - Kazanlı Köyü, Diyarbakır/Çermik - Güruz Köyü, Diyarbakır/Çüngüş - Keleşevleri Köyü, Diyarbakır/Çüngüş - İbikkaya Köyü, Siirt/Merkez Düzce/Merkez gibi il ve ilçelerde okul ziyaretleri gerçekleştirdik. Ziyaretlerimize il ve ilçe milli eğitim müdürleri eşlik etti.

Deniz Feneri Derneği Genç İyilik Kulüpleri başkanı Sümeyye Esenyel Hanımefendi ziyaretler hakkındaki duygu ve düşüncelerini şu şekilde aktardı:

“Çocuklarla bir araya gelerek bizzat üniversite de okuyan abileri ve ablaları ile okumak ile ilgili meslekler ile ilgili keyifli bir sohbet gerçekleştiriyoruz. En önemlisi bizler iyilik çatısı altında bir araya geldiğimiz için iyiliği konuşuyoruz. Çocuklarımız iyilik üzerine bizlere yapmış oldukları küçük ama gönlü büyük iyilik örnekleri anlatıyorlar. Sonrasında birlikte çok güzel yarışmalar yapıyor, oyunlar oynuyoruz. Ayrıldığımız her okulda aynı burukluğu yaşıyoruz ama çocukların yüzünde beliren kocaman mutluluk ve gülümseme bizim yüreklerimizi ısıtıyor. Yaptığımız ziyaretlerde çok özel anlar yaşıyor, çok güzel mutluluklara şahit oluyoruz.”

Genç İyilik Kulüpleri, Deniz Feneri Derneği’nin üniversitelerde yürüttüğü faaliyetlerde büyük bir görevi üstleniyor. Bu kapsamda Genç iyilik hem nesiller arasında mesafe kalmaması hem de iyiliğin daha geniş noktalara ulaşması için faaliyetlerini sürdürüyor. En uzak okullara ulaşıp yavrularımız hatıralarında silinmez anılar bırakmaya devam ediyor.


Toplam