24. Ramazanımız Böyle Geçti | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler 24. Ramazanımız Böyle Geçti

24. Ramazanımız Böyle Geçti

03-06-2019

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cennet müjdesi olan Ramazan nihayete erdi. 

24. Ramazanımız Böyle Geçti

Derneğimiz bu yıl da Ramazan çalışmaları ile yüzbinlere umut oldu. Ülkemiz dahil dünyanın dört bir yanında mazlum, mağdur ve ihtiyaç sahiplerinin yadımına koştuk. Ramazan kumanyaları, yetim harçlıkları, iftar ve sahur sofraları, giyim ve sıcak yemek yardımları ile yüzbinlerce insana dokunduk. 

 

Deniz Feneri olarak 1996 yılının Ramazan ayında yardım faaliyetlerimize başladığımız için Ramazanlar bizim için de farklı bi anlam kazanıyor. Bu yıl da 24. yaşımızı en iyi yaptığımız şeyle, insanlara faydalı olarak kutlamış olduk. Çünkü biliyoruz ki "en hayırlı insan, insanlara faydalı olandır." 

 

Bazen Bosna'da evlad-ı fatihanın iftar konuğu olduk, bazen ülkemizden binlerce km ötede Filipinler'de bir yetimin başını okşadık. Uganda'da kardeşlerimizle iftar sofrasında buluşup Filistin'de İsrail zulmü altındaki yavrulara bayram harçlığı dağıttık. Yani bu yıl da Ramazanı dolu dolu geçirdik ve ülkemizde yardım götürdüğümüz kardeşlerimizden bağışçılarımıza bol bol selam ve dua getirdik. 

 

Gönüllülerimiz ve personelimizle gittiğimiz her ülkede, her beldede bir kez daha görük ki tarih bizim sırtımıza önemli bir vazife yüklemiş: Ümmetin umudu olma yükünü... "Türk beklenendir" sözünü 3 kıtada ulaştığımız 35 ülkede neredeyse her an müşahade ettik. Çok şükür ki bu Ramazanda da yüzbinlerce ihtiyaç sahibine ulaştık, binlerce yetimi sevindirdik, yüzbinlerce liralık yardım faaliyetinde bulunduk. 

 

35 ülkede, 50 bin gıda kolisi dağıtıp 30.000'den fazla kardeşimizle iftar sofralarında buluştuk. Yurt içinde ve dışında 3000 yetime harçlıklar verdik 1001 aileye fitre ödemesi yaptık. Bu Ramazanda 300.000'den fazla ihtiyaç sahibine iyilik ulaştırdık. 

 

Nice Ramazanlara ve nice bayramlara erişmek duası ile...

 

24. Ramazanımız Böyle Geçti
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.