Haberler

27. Yılımızda Kurbanlarınız Deniz Feneri'ne Emanet

06-06-2023

Deniz Feneri Derneği çeyrek asrı aşkın süredir kurban bağışlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için çalışıyor.

Deniz Feneri Derneği çeyrek asrı aşkın süredir kurban bağışlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için çalışıyor. Yurt içi ve yurt dışında kesilen kurbanlar kardeşlerimizin sofralarındaki yerini almaya devam ediyor.

Yurt içinde yaptığınız kurban bağışlarınız bu yıl öncelikli olarak deprem bölgesinde kesilecek ve ihtiyacı olan depremzedelere ulaştırılacak. Yurt dışında ise mazlum coğrafyalarda yaşayan ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırılacak. Bu sene Deniz Feneri olarak 18 ülkede kurban organizasyonu yapılması planlandı ve bu yönde çalışmalar sürdürülüyor.

Vekalet vererek derneğimize emanet ettiğiniz kurbanlarınızın kesimi gerçekleştiğinde SMS yoluyla sizlere bildiriyoruz. Bayram sonrasında ise kesim görüntülerini yine SMS yoluyla bağışçılarımıza iletiyoruz.

Yurt dışında kesilen kurbanın 1 hisse bedeli 2.250 TL, yurt içinde kesilen kurbanın 1 hisse bedeli ise 7.500 TL olarak belirlenmiştir. Yüzlerdeki tebessümün devam etmesi için bu yıl da kurban bağışlarınızı emanet almak için çalışıyoruz.

Deniz feneri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldız Beyefendi her yıl kesim noktalarını ziyaret ediyor ve o kutlu anlara şahitlik ediyor. Derneğimiz yürüttüğü kurban hazırlığı hakkındaki düşüncelerini aktaran Coşkun Bey şu ifadeleri kullandı:

“Derneğimiz bu yıl 27. Kurban organizasyonunu gerçekleştirecek. Ülkemiz başta olmak üzere 18 ülkede kurban vekaletlerini yerine getirmiş olacağız. Yaşanılan depremden dolayı yurt içinde yapılan bağışlar yoğun olarak deprem bölgesinde kesilecek ve ihtiyaç sahibi ailelere teslim edilecek. Bağışçılarımıza kesimi gerçekleşen kurbanlarının kesim bilgileri ve videoları en hızlı şekilde iletiliyor. İyiliği yaymaya ve mazlumlara ulaşmak için çalışmaya devam ediyoruz.”

Yaratana bağlılığımızı gösterdiğimiz bu güzel ibadeti yerine getirirken yükünüzü hafifleten taraf olmak isteriz. Yapacağınız “Kurban Bağışları” sayesinde ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürebilirsiniz.

Toplam