Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu
51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

"3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu

17-05-2018


Deniz Feneri Derneği öncülüğünde, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği ve Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü iş birliğiyle "İyilik Okulu" projesi kapsamında, “İmam Hatipler İyilikte Yarışıyor” sloganıyla Türkiye'deki imam hatip okullarında  gerçekleştirilen "İmam Hatip Ortaokulları ve Anadolu İmam Hatip Liseleri Uygulamalı İyilik Projesi Yarışması" ve “Özel Okullar İyilikte Yarışıyor” sloganıyla özel okullarda ilk defa gerçekleştirilen "Özel Liseler Uygulamalı İyilik Yarışması" nın ödül töreni, MEB Şura Salonu'nda yapıldı.


Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Mehmet Cengiz, törendeki konuşmasında, iyilik okulları projesinin 4 yıldan bu yana uygulandığını ve geleceğe dair umutlarını artıran bir proje olduğunu söyledi.


Projeye katkılarından dolayı Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerine teşekkür eden Cengiz, bu sene uygulamalı iyilik yarışmasına okullardan 1200 proje gönderildiğini vurguladı.


Mehmet Cengiz, iyilik okulu projesi sayesinde Türkiye'de ve dünyada çeşitli konularda iyilik projeleri ve yardımların yapıldığını belirterek, 2017-2018 eğitim öğretim yılında Türkiye genelinde 100 bin öğrenciye ulaşarak sunum yaptıklarını, bu sayede 78 okuldaki öğrencilerin harçlıklarını biriktirip Afrika ve Asya'da su kuyusu açmak için bağışta bulunduklarını anlattı.


Afrika'da katarakt hastası birçok insanın bulunduğuna işaret eden Cengiz, maddi imkansızlıklar nedeniyle tedavisi yapılamayan yüzlerce insanın hayatını kaybettiğini, Türkiye'den birçok öğrencinin para biriktirip proje sayesinde 100 katarakt hastasını ameliyat ettirdiklerini dile getirdi.


MEB Müsteşar Yardımcısı Yıldız, programda yaptığı konuşmada,


Deniz Feneri Derneği’nin, toplumun değerlerine katkı sunan projeler üretmeye devam ettiğini aktaran Yıldız, “Medeniyet değerlerimize, İslami ve insani karakteristiğimize uygun birçok iyilik projesi yapılmıştır. Dünyanın ve ülkemizin geleceği, bu iyilik hareketlerine bağlıdır. MEB olarak böyle bir projede yer aldığımız için mutluyuz” dedi.


Konuşmaların ardından dereceye giren projeler ve okullara ödülleri verildi.


Ödül törenine, AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız,  MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanı Ahmet Minder,  ÖÖKGM Özel Kurumlar Daire Başkanı Fethullah Güner,   Pursaklar Belediye Başkan Yrd. Nedim Erçetin, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı, ÖNDER Ankara Temsilcisi Enes Şişman ile  daire başkanları, bürokratlar,  STK temsilcisi, okulların idareci ve öğrencileri, Deniz Feneri Derneği yetkilileri ve davetliler katıldı.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.