4.İyilik Yarışması Başlıyor | Deniz Feneri Derneği
Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler 4.İyilik Yarışması Başlıyor

4.İyilik Yarışması Başlıyor

22-10-2018
"4. İyilik Yarışması" başlıyor.
Gençler iyilikte yarışıyor, ülkemizden iyilik tüm dünyaya yayılıyor.
4.İyilik Yarışması Başlıyor

OKULLARIMIZ İYİLİKTE YARIŞIYOR!

 

Deniz Feneri Derneği, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği ve Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü işbirliği çerçevesinde hayata geçirdiği projeyle Türkiye’nin dört bir yanındaki İmam Hatipli gençleri ve yine Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ile imzalanan protokol ile özel okullardaki Anadolu, fen, fen ve teknoloji ve mesleki teknik Anadolu liselerindeki öğrencileri iyilikte yarışmaya davet ediyor.

 “İmam hatip ortaokulları ve Anadolu imam hatip liseleri uygulamalı iyilik projesi yarışması” bu sene 4. kez, özel okullar uygulamalı iyilik yarışması ise geçen yılın ardından bu yıl 2. kez tüm Türkiye’de uygulamaya konulacak.

 

Haydi Gençler İyiliğe!

“İyilik Düşün İyilik Yap!” sloganıyla öğrencileri iyilik düşünmeye davet eden ve “Haydi Gençler İyiliğe!” sloganıyla da öğrencileri iyilik için harekete geçmeye çağıran Deniz Feneri, proje kapsamında Türkiye’deki bütün imam hatip ortaokulları ve Anadolu İmam Hatip liseleri ile özel okullara projenin tanıtım afiş ve broşürleri ile daha önceden uygulanmış projelerin derlendiği örnek proje kitapçığı gönderdi.

 

Projenin amacı

İmam Hatip lisesi öğrencilerineiyilik, yardımlaşma, dayanışma, paylaşma ve “iyilikte yarışma” kavramlarının tanıtılması ve sevdirilmesi.

 

Projenin özeti

Gerçekleştirilecek iyilik projelerinin değerlendirilmesi sonucu, dereceye giren projelerin okulları da aynı derece ile “İyilik Okulu” unvanı ile ödüllendirilecek. Öğrencilere ise para ve kitap ödülü verilecek.

 

Projenin hedefleri

Projelere katılan öğrencilerin içinde yaşadığı topluma, ülkesine ve yaşadığı dünyaya daha duyarlı, toplumsal ve sosyal sorumluluk bilincine sahip gençler olarak yetişmelerine katkı vermek.

 

Kimler katılabilecek?

öğrenciler 3’er kişilik proje ekiplerioluşturarak, yarışmaya katılabilecekler.

 

Son başvuru tarihi

01 Mart 2019 Cuma günü saat:17:00

 

Nasıl katılabiliriz?

İmam Hatip Okulları için http://www.iyilikokulu.org/imam-hatiplerimiz-iyilikte-yarisiyor-2019/

 

Özel Okullar için http://www.iyilikokulu.org/ozel-okullar-iyilikte-yarisiyor-2019/

 

Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Sonuçlar, 01 Nisan 2019 Pazartesi açıklanacak. Ödüle layık görülen projeler alfabetik olarak www.dogm.meb.gov.tr www.onder.org.tr www.denizfeneri.org.tr www.iyilikokulu.org www.genciyilik.com   web adreslerinde ilan edilecektir.

Derecelendirmeler ise ödül töreninde açıklanacaktır. Yarışmayla ilgili şartname, broşür, afiş gibi her türlü materyale ise, www.iyilikokulu.org adresinden ulaşmak mümkün olacak.

Bu projeyle Türkiye’deki binlerce imam hatip lisesi ve özel okulda konusu “İyilik” olan yüzlerce projenin uygulanması bekleniyor.

 

ÖDÜLLER

Ortaokullar
  • Birincilik Ödülü 6.000 TL
  • İkincilik Ödülü 4.500 TL
  • Üçüncülük Ödülü 3.000 TL
  • Teşvik Ödülü (4. Proje) Yardımcı kaynak kitap seti + kültür kitap seti
 
Liseler
  • Birincilik Ödülü 7.500 TL
  • İkincilik Ödülü 6.000 TL
  • Üçüncülük Ödülü 4.500 TL
  • Teşvik Ödülü (4. Proje) Yardımcı kaynak kitap seti + kültür kitap seti
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.