5. İyilik Okulu Ödülleri Ankara'da Sahiplerini Buldu

14-12-2022

Pursaklar Adnan Menderes İmam Hatip Ortaokulu “İyilik Gönüllüleri İyilikte Yarışıyor” projesiyle ortaokullarda Türkiye Birincisi; Saray İmam Hatip Ortaokulu da Türkiye ikincisi olarak ödül aldı.

Pursaklar Adnan Menderes İmam Hatip Ortaokulu “İyilik Gönüllüleri İyilikte Yarışıyor” projesiyle ortaokullarda Türkiye Birincisi; Saray İmam Hatip Ortaokulu da Türkiye ikincisi olarak ödül aldı.

Deniz Feneri ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle “Okullarımız İyilikte Yarışıyor” sloganıyla Türkiye'deki tüm imam hatip okulları, özel ortaokullar, resmi ve özel ortaöğretim kurumları ile halk eğitimi merkezlerinde gerçekleştirilen" Uygulamalı İyilik Projesi Yarışması"nın Ankara il ödül töreni, Ankara Pursaklar Belediyesi Abdurrahim Karakoç Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapıldı.

Törenin başında “İyilik Yolunda Afrika” isimli bir sunum gerçekleştiren Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Hamit Kunt, Deniz Feneri’nin Afrika’daki insani yardım ve eğitim alanında yaptığı faaliyetleri anlattı. Kunt, Afrika’nın, sadece Türkiye’nin ulaştırdığı insani yardıma değil, aklına ve vizyonuna da ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Deniz Feneri Derneği İyilik Okulu Koordinatörü Ahmet Karademir ise, törende yaptığı konuşmasında şu cümlelere yer verdi:

Uygulamalı İyilik Proje yarışmalarıyla gençlerimizi, bizzat yaparak ve yaşayarak adeta uygulamalı değerler eğitimi yaptırmaya ve iyiliği yaymaya çalışıyoruz. Gençlerimiz uygulamalı iyilik eğitimiyle, iyilik yapmanın gönül huzurunu ve insanlık sanatına katkı yapmanın mutluluğunu ve hazzını yaşıyorlar.Proje sayesinde binlerce gencimiz yüzlerce iyilik projesi yaparak iyiliğe dair kendilerinde ve toplumda farkındalık oluşturdular. Öğrencilerimiz, yaptıkları iyilik projeleriyle binlerce inlerce insanın hayatına dokundular."

Pursaklar Kaymakamı Mehmet Yıldız da, proje dolayısıyla Milli Eğitim Bakanlığı ve Deniz Fenerine teşekkür ederek şunları söyledi:

Dünyanın her tarafındaki ihtiyaç sahibi insanlara yardımlar ulaştıran, su kuyusu açtıran, katarakt ameliyatları yaptıran, ihtiyaç sahipleri için yardım organizasyonları düzenleyen bir neslin yetişmesi, bizleri geleceğe dair ümitlendiriyor. İlçemizde rol model bir çalışmanın tohumunu eken ve özverili çalışmalarıyla son yıllarda önemli başarılara imza atarak dereceye girmiş okullarımızdan Adnan Menderes İmam Hatip Ortaokulumuzun, 2019 yılından sonra, 2022 yılında da ortaokullarda Türkiye birincisi olması bizleri mutlu etmiş ve gururlandırmıştır. Yine ilçemizden Saray İmam Hatip Ortaokulumuzun bir kere daha dereceye girerek Türkiye ikincisi olmasını kutluyor ve iyilik yolunda her iki okulumuza da başarılar diliyorum.Bizlere bu mutluluğu yaşatan her iki okulumuzun idarecileri ve proje danışmanlarını da ayrıca kutluyorum.”

Konuşmalarının ardından 2.'lik ödülüne layık görülen Pursaklar Saray İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Ecrin Tuana İmir, Fatmanur Saban, Ebrar Yılmaz, Proje Danışmanı Ramazan Kerim Polat Ve Okul Müdürü Gökhan Oğul’a ödülleri İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Burhan İnan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil tarafından takdim edildi.

Adnan Menderes İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Gülce Didar Kendir, Gülsüm Özlem, Arslan, Proje Danışmanı Merve Demirhan ve Okul Müdürü Fatih Eğilmez’e ödülleri, Pursaklar Kaymakamı Mehmet Yılmaz ve Pursaklar Belediye Başkanvekili Ahmet Öztürk tarafından takdim edildi.

Ödül törenine, STK temsilcileri, Deniz Feneri Derneği yetkilileri ile Pursaklar’daki okulların öğrencileri, idarecileri ve davetliler katıldı.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam