HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler 5. İyilik Okulu Ödülleri Sahiplerini Buldu

5. İyilik Okulu Ödülleri Sahiplerini Buldu

26-10-2022

Deniz Feneri Derneği ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile düzenlenen “Okullarımız İyilikte Yarışıyor Uygulamalı İyilik Projesi Yarışması” sonuçlandı. 

5. İyilik Okulu Ödülleri Sahiplerini Buldu

Deniz Feneri Derneği ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile düzenlenen “Okullarımız İyilikte Yarışıyor Uygulamalı İyilik Projesi Yarışması” sonuçlandı. Toplamda 15 Okulun ödül aldığı yarışmanın 1.’si ve 2.’si sürpriz olarak yakın zamandaki ödül törenlerinde açıklanması bekleniyor. Yarışmanın 3.’sü olan Şanlıurfa İrfan İmam Hatip Ortaokulu ise ödülünü alarak büyük mutluluk yaşadı.

 

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği çerçevesinde ilk kez 2014-2015 eğitim öğretim yılında hayata geçirilen “İyilik Okulu” projesi ve bu proje kapsamında daha önce 4 eğitim öğretim yılında okullarda yürütülen “Uygulamalı İyilik Projesi Yarışması” ile Türkiye’nin dört bir yanında okuyan gençlerimizi bir kez daha iyilik yapmaya ve iyilikte yarışmaya davet ettik. Yarışma okul ve öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.

 

Deniz Feneri Derneği İyilik Okulu Koordinatörü Ahmet Karademir törende yaptığı konuşmasında şu cümlelere yer verdi:

“Bu sene beşincisini düzenlediğimiz ödül töreninde olmaktan mutluluk duyuyoruz. Daha önceki ödül törenleri Ankara’da gerçekleşmişti. Bu yıl ödül kazanan illerde düzenlediğimiz törenler neticesinde okullarımızı ziyaret etme fırsatı da bulmuş olduk. Peygamberler şehri olan Şanlıurfa birinci olarak ilk buluşmamızı gerçekleştirmemize vesile oldu. “İyilik Okulu Projesi” 8. yılını geride bıraktı. Amacımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Her geçen yıl projelerimize olan ilgi artarak devam ediyor.”

 

Deniz Feneri Derneği Yönetim Danışmanı Recep Koçak törene katılan ve konuşma yapan isimler arasındaydı. Konuşmasında şu noktalara dikkat çekti:

2014 yılından bu yana gençlerimizin göstermiş olduğu yoğun ilgiyle devam ettirdiğimiz bu projemiz büyüyerek devam ediyor. Gençlerimize iyilik ve paylaşmanın önemini vurguladığımız projelerimizden biri olan “İyilik Okulu Projesi” sayesinde binlerce genç kardeşimize ulaşmayı başardık. Gerçek anlamda yaşamanın farkında olan gençlerin yetişmesine vesile olmaya devam ediyoruz. Onların dünyasında iyiliğe dair farkındalıklar oluşturmayı hedefliyoruz. Gençlerimizin harekete geçmesinin ardından Afrika’da binlerce insanın temiz ve güvenilir su kaynaklarına ulaşmasına vesile olundu. Katarakt ameliyatına ihtiyacı olanlar ameliyat edildi. Bunlardan başka birçok sebepten ötürü binlerce kardeşimizin hayatına dokunma imkanı elde ettik.”

 

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt, böyle güzel bir çalışmaya vesile olan Deniz Feneri Derneği’ne teşekkür ettikten sonra cümlelerini şu şekilde tamamladı:

“Bugün burada toplanmamıza vesile olan Şanlıurfa 1.’si ve Türkiye 3.’sü Eyyübiye İrfan İmam Hatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencilere teşekkürlerimizi sunuyoruz. İnsan yürekten yaptığı her işte başarılı olur. Eğitim sürecindeki her şeyi bilgi sahibi yapmak ve öğretmek ile açıklamaya çalışmak doğru değildir. Öğretmen ve öğrencilerimiz bir hayra, mutluluğa vesile olmanın hissettirdiklerini de tatmalıdır.”

 

5. Uygulamalı İyilik Yarışması'nda 3. olarak dereceye giren İrfan İmam Hatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerine ödül ve plaketleri takdim edildi. İbrahim Halil Demir, Bedir Sarı, Muhammet Eroğlu ödül alan öğrenciler oldu.

 

 

Seçici Kurul’un büyük bir titizlikle yaptığı değerlendirme sonunda ödüle layık görülen ve derecelendirmenin(sıralama) ödül töreninde açıklanacağı 5 projenin isimleri ve okulları alfabetik olarak şu şekilde belirlenmiştir:

 

ORTAOKULLAR

DOĞA DOKTORU - SARAY İMAM HATİP ORTAOKULU/PURSAKLAR/ANKARA

ELİMDEN TUT - UŞAK ŞEHİT MEHMET ÇETİN İMAM HATİP ORTAOKULU/UŞAK

İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE YARIŞIYOR - ADNAN MENDERES İMAM HATİP ORTAOKULU /PURSAKLAR /ANKARA

İYİLİK KAVANOZUM - MÜTERCİM ASIM İMAM HATİP ORTAOKULU/ŞEHİTKAMİL/GAZİANTEP

İYİLİK ODASI - İRFAN İMAM HATİP ORTAOKULU/EYYÜBİYE/ŞANLIURFA

 

LİSELER

BİRLİKTE GÜZELİZ -  REKABET KURUMU CUMHURİYET FEN LİSESİ/YENİŞEHİR/DİYARBAKIR

KÖY OKULLARI DEĞERLER ETKİLEŞİM PROGRAMI (KÖYDEP)- KOCASİNAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ/KOCASİNAN/KAYSERİ

SINIFLARIMIZDA SEVGİ, KATLARIMIZDA İYİLİK VAR - BARBAROS KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ/DENİZLİ

SİZİN HAYALİNİZ BİZİM HEDEFİMİZ – BULANCAK ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ/BULANCAK/GİRESUN

TOPRAĞA HAYAT YETİME UMUT - ŞEHİT MURAT AKDEMİR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ/SAFRANBOLU/KARABÜK

 

HALK EĞİTİMİ MERKEZLERİ

GERİ DÖNÜŞÜMLE YENİLENEN MUTLULUK -  ACIPAYAM HALK EĞİTİMİ MERKEZİ/ACIPAYAM/DENİZLİ

İYİLİK ENGEL TANIMAZ -GÜLŞEHİR ŞEHİT ALİ RIZA GÜNEŞ HALK EĞİTİMİ MERKEZİ/GÜLŞEHİR/NEVŞEHİR

İYİLİK SANDIĞI - ORTAHİSAR HALK EĞİTİMİ MERKEZİ/ORTAHİSAR/TRABZON

İYİLİKTE YARIŞIYORUM -  ŞEHİT İLYAS ARSLAN HALK EĞİTİMİ MERKEZİ/BURHANİYE/BALIKESİR

KUR'AN YOLU - ERENKÖY ZİHNİPAŞA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ/KADIKÖY/İSTANBUL

 

 

 

 

 

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.