Haberler

5. İyilik Okulu Ödülleri Trabzon'da Sahiplerini Buldu

13-12-2022

İyilik Okulu Yarışmalarına Halk Eğitim kategorisinden katılan Trabzon Ortahisar Halk Eğitim Merkezi, 2’lik ödülüne layık görüldü.

İyilik Okulu Yarışmalarına Halk Eğitim kategorisinden katılan Trabzon Ortahisar Halk Eğitim Merkezi, 2’lik ödülüne layık görüldü. Halk Eğitimi Merkezi kursiyerleri Özlem Şişmanoğlu, Asiye Delibaş ve Mayan Haydar ile proje danışmanı olarak görev yapan Reyhan Yalçın ve Merkez Müdürü Orhan Genç yarışmayı kazan isimler oldu.

Deniz Feneri ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle “Okullarımız İyilikte Yarışıyor” sloganıyla Türkiye'deki tüm imam hatip okulları, özel ortaokullar, resmi ve özel ortaöğretim kurumları ile halk eğitimi merkezlerinde gerçekleştirilen" Uygulamalı İyilik Projesi Yarışması"nın Trabzon il ödül töreni, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde yapıldı.

Törenin başında “İyilik Yolunda Afrika” isimli bir sunum gerçekleştiren Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Hamit Kunt, Deniz Feneri’nin Afrika’daki insani yardım ve eğitim alanında yaptığı faaliyetleri anlattı. Kunt, Afrika’nın, sadece Türkiye’nin ulaştırdığı insani yardıma değil, aklına ve vizyonuna da ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Deniz Feneri Derneği İyilik Okulu Koordinatörü Ahmet Karademir ise, törende yaptığı konuşmasında şu cümlelere yer verdi:

Uygulamalı İyilik Proje yarışmalarıyla gençlerimizi, bizzat yaparak ve yaşayarak adeta uygulamalı değerler eğitimi yaptırmaya ve iyiliği yaymaya çalışıyoruz. Gençlerimiz uygulamalı iyilik eğitimiyle, iyilik yapmanın gönül huzurunu ve insanlık sanatına katkı yapmanın mutluluğunu ve hazzını yaşıyorlar.

Proje sayesinde binlerce gencimiz yüzlerce iyilik projesi yaparak iyiliğe dair kendilerinde ve toplumda farkındalık oluşturdular. Öğrencilerimiz, yaptıkları iyilik projeleriyle binlerce inlerce insanın hayatına dokundular."

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu, proje dolayısıyla Deniz Fenerine teşekkür ederek şunları söyledi:

Eğitim sadece akademik başarıdan ibaret değildir. Çocuklarımızın aynı zamanda erdemli davranışlar ortaya koyan, değerler eğitimini özümseyerek bunu davranışa dönüştürmüş bireyler olmasını da önemsiyoruz. Dünyanın her tarafındaki ihtiyaç sahibi insanlara yardımlar ulaştıran, su kuyusu açtıran, katarakt ameliyatları yaptıran, ihtiyaç sahipleri için yardım organizasyonları düzenleyen bir neslin yetişmesi, bizleri geleceğe dair ümitlendiriyor. İlimizde rol model bir çalışmanın tohumunu eken ve özverili çalışmalarıyla önemli bir başarı elde ederek "İyilik Okulu" projesi kapsamında Halk Eğitimi Merkezleri kategorisinde Türkiye ikincisi olarak bizlere bu mutluluğu yaşatan Trabzon Ortahisar Halk Eğitimi Merkezi’nin çok değerli idarecileri, usta öğreticileri ve kursiyerlerini tebrik ediyorum.''

Konuşmalarının ardından 2.'lik ödülüne layık görülen Trabzon Ortahisar Halk Eğitimi Merkezi kursiyerleri Özlem Şişmanoğlu, Asiye Delibaş ve Mayan Haydar ile proje danışmanı olarak görev yapan Reyhan Yalçın ve Merkez Müdürü Orhan Genç’e ödülleri, Trabzon Bölge Cumhuriyet Başsavcısı, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, ve Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu tarafından takdim edildi.

Ödül törenine, Trabzon Cumhuriyet Başşavcısı, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu, Trabzon Ak Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, Araklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Rıza Keskinsoy, STK temsilcileri, Deniz Feneri Derneği yetkilileri ile Trabzondaki’daki okulların öğrencileri, idarecileri ve davetliler katıldı.

Toplam