HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler AFAD’dan Deniz Feneri Derneği’ne Beslenme ve Ayni Bağış Depo Yönetim ve Dağıtımı Alanlarında Akreditasyonları Verildi

AFAD’dan Deniz Feneri Derneği’ne Beslenme ve Ayni Bağış Depo Yönetim ve Dağıtımı Alanlarında Akreditasyonları Verildi

18-08-2022

17 Ağustos 1999 Depremi’nin 23. yıl dönümünde, “AFAD Akreditasyon Sistemi ve AFAD Gönüllülük Sistemi Sertifika Töreni” yapıldı.

AFAD’dan Deniz Feneri Derneği’ne Beslenme ve Ayni Bağış Depo Yönetim ve Dağıtımı Alanlarında Akreditasyonları Verildi

Türkiye’nin acısını daima hafızasında tuttuğu 17 Ağustos 1999 Depremi’nin 23. yıl dönümünde, “AFAD Akreditasyon Sistemi ve AFAD Gönüllülük Sistemi Sertifika Töreni” yapıldı.

 

Ayni bağış depo yönetim ve dağıtımında Türkiye’de akreditasyon alan ilk ve tek dernek olmanın gururu ile törende yer alan Deniz Feneri Derneği, yapılan faaliyetlerin her geçen gün daha da geliştirilerek devam ettirildiğini bir kez daha ortaya koymuş oldu.

 

Etkinlikte, akredite edilen 24 kurum ve kuruluştan 643 üyeye ve sahada görev alacak 500 destek gönüllüsüne, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından sertifikaları takdim edildi.

 

Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz gerçekleştirilen törende duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti:

 

“17 Ağustos, Marmara Depremi’nin arifesindeyiz. Bugün millet, devlet ve sivil toplum kuruluşu dayanışmasının çok önemli bir noktasındayız. Bugün Türkiye, düne göre daha güçlü ve sosyal bir ülke. Bugün Türkiye, krizlerle mücadele noktasında; krizlerin içerisinde boğulan değil, krizleri yöneten bir ülke.

Bugün AFAD’ın akreditasyon programı için buradayız. Deniz Feneri Derneği iki alanda AFAD’tan akredite kuruluş tescil belgelerini alacak. Afet bölgelerinde hem beslenme hem de lojistik ve yardım ayağında Deniz Feneri titizliğini hep beraber görüyoruz. Afet bölgelerinde AFAD’la gönüllerimizi birleştirerek bu milletin hizmetinde olmaya inşallah devam edeceğiz.”

 

 

 

17 Ağustos Anma ve Afad Akreditasyon
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.