Haberler

Afganistan’da Mescid Açılışımız Gerçekleşti

08-02-2024

Deniz Feneri Derneği olarak, yurt dışında açılan mescitlerimize yenisini eklemenin mutluluğu içerisindeyiz. Afganistan’da inşası tamamlanan İttifak Mescidi gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı.

Afganistan’ın Cevizcan bölgesinde bulunan Anaka ilçesindeki Ganaci Köyü’nde inşa edilen İttifak Mescidi, bölge halkının ibadetlerini gerçekleştirmesi için büyük kolaylık sağlayacak.

Derneğimiz, bize ihtiyaç duyulan her bölgede olmaya devam ediyor. Afganistan’da inşa edilen mescidimizin yakınlarında ibadet edilecek başka bir mekân bulunmuyor. Bu bölgede yaşayan insanların çoğu çiftçi ve hayvancılıkla uğraşıyor. Kuraklıktan etkilenen bölgelerden olması sebebiyle geçim çok zor ve topraktan beklenen verim alınamıyor. İfade edilen sebepler neticesinde bölgede bir mescid inşa etmeye karar verdik ve bunun için gerekli çalışmalar hızlı bir şekilde başlatıldı. Toplam 4 aylık bir süre içerisinde inşası tamamlanan mescidimizde insanlar artık kolayca ibadetlerini yerine getirebilecek.

İnşa edilen mescit sayesinde köyde yaşayan 200 aile büyük mutluluk içerisinde. Açılış töreninde konuşma yapan Proje Görevlisi Azizullah Qanoni şu ifadelere yer verdi:

“Açılan mescidimizi Rabbim hayırlı uğurlu eylesin, Allah-u Teala İttifak Camimize destek veren hayır sahibi kardeşimizi iki cihanda aziz eylesin inşallah. Allah, Müslüman kardeşini unutmayan tüm kullarından razı olsun.”

Sizler de unutmayanlardan olmak, birliğimizi devam ettirmek için “Mescid Projesi”ne destek olabilirsiniz.

Toplam