HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Afyonkarahisar Köylerine Kırtasiye ve Giyim Yardımı Ulaştırıldı

Afyonkarahisar Köylerine Kırtasiye ve Giyim Yardımı Ulaştırıldı

02-12-2021

Yukarıcaybelen İlkokulu ile Aşağıcaybelen İlkokulu’nda eğitim gören ve bu köylerde yaşayan 73 ihtiyaç sahibi öğrencimize giyim ve kırtasiye yardımı ulaştırdı.

Afyonkarahisar Köylerine Kırtasiye ve Giyim Yardımı Ulaştırıldı

Deniz Feneri Derneği Afyonkarahisar Temsilciliği, Yukarıcaybelen İlkokulu ile Aşağıcaybelen İlkokulu’nda eğitim gören ve bu köylerde yaşayan 73 ihtiyaç sahibi öğrencimize giyim ve kırtasiye yardımı ulaştırdı.

 

Köy okullarında eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilerimize kış şartlarında ihtiyaç duyacakları bot, mont ve kışlık çorabın bulunduğu giyim seti yardımı yapıldı.

 

Öğrencilerimizin okul malzemelerindeki eksiklerini karşılamak için dağıtımı gerçekleştirilen kırtasiye setimizde ise okul çantası, kurşun kalem, kırmızı kalem, makas, kalemtıraş, sulu, kuru veya pastel boya, silgi, A5 ve A4 boyutunda defterler, not defteri, resim defteri, kalemlik, matara ve cetvel bulunuyor.

 

Deniz Feneri Derneği Afyonkarahisar Temsilciliği Lojistik Sorumlusu Muhammet Yılmaz, yardım çalışması esnasında hissettiklerini ve düşüncelerini şu şekilde belirtti:

 

“Pandemi okullardaki dağıtımlarımıza engel olmuştu. Çocuklarla pandemi sonrası okulların açılmasıyla tekrar buluşabilmek, Afyonkarahisar'ın çetin kış şartlarında onların yanında olmak, özlem duyduğumuz, hasretini çektiğimiz bir konuydu. Onların içten samimi tepkilerini, sevinçlerini, mutluluklarını görmek bizleri de mutlu ediyor. Hazırladığımız seti merakla ve heyecanla bekliyor olmaları, hızlıca açıp içindekileri incelemeleri çok güzel bir histi, kelimelerle kolay kolay anlatılacak bir duygu değildi. Bizler de onlarla beraber sevindik, mutlu olduk. ‘Çocuklar Üşümesin’ diyerek çıktık yola ve şükürler olsun vuslata erdik. Rabbim nice iyiliğe vesile olmayı bizlere nasip etsin.”

 

Sizler de “Çocuklar Üşümesin” projemize katkıda bulunarak kışın zorluğunu yavrularımız için hafifletebilir, “Kırtasiye Yardımı” projemizle eğitim hayatlarında onların yanında olduğunuzu hissettirebilirsiniz.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.