Akdeniz Temsilciliğimizden Eşya ve Medikal Malzeme Yardımı

16-09-2022

Deniz Feneri Derneği Akdeniz Temsilciliği tarafından Mersin’de kalbinde 3 delikle doğan ve epilepsi hastası olan bebeğe ev eşyası ve medikal malzeme yardımı ulaştırıldı.

Deniz Feneri Derneği Akdeniz Temsilciliği tarafından Mersin’de kalbinde 3 delikle doğan ve epilepsi hastası olan bebeğe yaşamını evinde sürdürebilmesi için ev eşyası ve medikal malzeme yardımı ulaştırıldı.

Mersin Şehir Hastanesi’nde 6 ay yoğun bakımda tedavi gören bebeğin tedavisinin artık evde devam etmesinin uygun görülmesi ile aile derneğimize başvuruda bulundu. Aileye verilen raporda bakım sürecinde ihtiyaç duyulacak malzemeler yer alıyordu.

Derneğimiz yardıma ihtiyaç duyan ailenin sesine kulak vererek malzemelerin satın alma işlemini gerçekleştirdi. Hasta bebeğin daha iyi şartlarda yaşamını sürdürebilmesi için aileye ev eşyası yardımı da yapıldı.

Yapılan medikal malzeme yardımı içerisinde ev tipi vantilatör, ev tipi vantilatör nemlendirici, aspirasyon cihazı, pulse oksimetre, oksijen kondansatörü, solunum sistemi malzemeleri, 10 kilogramlık oksijen tüpü, nanometre, cerrahi eldiven, sonda takımı ve ambu seti yer almaktadır. Medikal malzeme yardımının toplam maliyeti 55.000 Türk Lirasıdır.

Çocuğun yaşamını kolaylaştırmak için evin boyası yapıldı. Eve 3 adet çekyat, buzdolabı, şifonyer, 2 adet vantilatör ve set üstü ocak teslim edildi. Ev eşyalarının toplam maliyeti 25.000 Türk Lirasıdır.

Deniz Feneri Derneği Akdeniz Bölgesi Kurumsal İletişim Sorumlusu Taylan Kasımbaşoğlu Beyefendi ulaştırılan yardım ile alakalı duygu ve düşüncelerini şu şekilde aktardı:

“Aile bize ulaştığında büyük bir çaresizlik içindeydi. Çaldıkları her kapı olumsuz sonuçlanmış. İhtiyaç duyulan malzemelerin maliyetinin yüksek oluşu bunun en temel sebebi. Her zaman olduğu gibi bu aile ve bebek için elimizden geleni yapmaya çalıştık ve süreç başladı. Yapılan bağışlar sayesinde satın aldığımız malzemeleri aileye en kısa sürede ulaştırdık. Ailenin mutluluğunu görünce yaptığımız işin kıymetini ve değerini bir kez daha anladık. Doğru yerde olmanın gurur ve onurunu her an yaşıyoruz.”

Sizler de ihtiyacı olan ailelere ulaşmak ve özellikle sağlık sorunlarından dolayı evlerinden çıkamayan insanlara yardımcı olmak için “Genel Bağış”ta bulunabilir, yüzlerindeki sevince vesile olabilirsiniz.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam