HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Amasya Valimiz Şehit Ailemize Plaket Takdim Etti

Amasya Valimiz Şehit Ailemize Plaket Takdim Etti

20-11-2021

Deniz Feneri Derneği tarafından organize edilen ve İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü destekleri ile yürütülen “Bin Şehit Bin Su Kuyusu” projesi kapsamında Amasya Şehidimiz Kadir Çakı'nın ailesine beraat takdim edildi.

Deniz Feneri Derneği tarafından organize edilen ve İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü destekleri ile yürütülen “Bin Şehit Bin Su Kuyusu” projesi kapsamında Amasya İlimizin Şehidi Kadir Çakı adına Tanzanya'da açılan su kuyusunun plaketi Sayın Valimiz Mustafa Masatlı ile Deniz Feneri Derneği İstanbul Şube Koordinatörü Yusuf Baykal ve Bağışçı İlişkileri Sorumlusu Osman Hüseyin Gökbayrak tarafından şehidimizin ailesine takdim edildi.

 

Temiz ve güvenli su kaynağından yoksun bir şekilde hayat mücadelesi veren Afrikalı kardeşlerimiz su ihtiyaçlarını karşılayabilmek için her gün kilometrelerce yolu yürümek zorunda kalıyor. Sağlıksız su kaynaklarından temin ettikleri sular ileride hasta olmalarına yol açıyor.

 

Projemize yapacağınız yardımlarla ister bir su kuyusunu üstlenebilir, isterseniz bir kuyunun yapılmasına katkıda bulunabilirsiniz. Şehitlerimizin adını taşıyacak kuyularımız bağışlarınızla tamamlanacak ve onların aziz hatıraları vesilesiyle Afrika’da hayat mücadelesi veren kardeşlerimize sağlıklı ve güvenilir su kaynağı olacaktır. Yurdumuzu yaşatmak adına kahramanca can veren şehitlerimiz, kuraklığın pençesinde yaşam mücadelesi veren kardeşleri tarafından dualarla anılacaktır.

 

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.