Haberler

Ankara Pursaklar Eğitim Kurumları, Afrika'ya Umut Oluyor

05-01-2023

Deniz Feneri İle Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan “İyilik Okulu” işbirliği projesi kapsamında Afrika'da ihtiyaç olan bir bölgede bir mescit ve hemen yanında su kuyusu açmak üzere okullarımızın yöneticileri ile istişare ederek görüş alışverişinde bulunduk.

Pursaklar'daki okullarımızın idarecilerini bugün derneğimizde ağırlayarak yaptığımız faaliyetler ve yürüttüğümüz projeler hakkında bilgi verdik. Deniz Feneri İle Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan “İyilik Okulu” işbirliği projesi kapsamında Afrika'da ihtiyaç olan bir bölgede bir mescit ve hemen yanında su kuyusu açmak üzere okullarımızın yöneticileri ile istişare ederek görüş alışverişinde bulunduk.

Toplantı sonunda genel olarak okullarımız projeye destek vererek; “Pursaklar Eğitim Kurumları olarak Afrika'da bir eserimizin olması öğrencilerimizi, bizleri ve Pursaklar halkını memnun edecektir” dediler.

Daha sonra misafirlere Orta Anadolu Lojistik Merkezimizi gezdirerek buradaki işleyiş hakkında bilgi verdik.

Proje ile ilgili Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Deniz Feneri Ankara Şubesi arasında imzalanacak protokol sonrası projeye start verilecek. Böylece Afrika Gana'da Müslümanlar aynı zamanda içerisinde eğitim de verecekleri bir mescide ve hijyenik bir suya kavuşmuş olacaklar.

Toplam