HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Ankara Şubemiz Gana’da Katarakt Ameliyatları Gerçekleştirdi

Ankara Şubemiz Gana’da Katarakt Ameliyatları Gerçekleştirdi

18-11-2021

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubemiz, Gana’nın Ho ve Tamale bölgelerinde 500 hastanın katarakt ameliyatı ile gözlerinin açılmasına vesile oldu. Ameliyat sonrasında hastalara gıda yardımında da bulunuldu.

Ankara Şubemiz Gana’da Katarakt Ameliyatları Gerçekleştirdi

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi, Gana’nın Ho ve Tamale bölgelerinde 500 hastanın katarakt ameliyatı ile gözlerinin açılmasına vesile oldu. Ameliyat sonrasında hastalara gıda yardımında da bulunuldu.

 

Afrika’da milyonlarca insan iklim şartları ve kıtlıktan ötürü yakalandıkları katarakt hastalığının tedavisi olduğunu bilmeden ömrünü âmâ olarak sürdürüyor. Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi Bağışçı İlişkileri Sorumlusu Musa Balkan, Uluslararası İlişkiler Sorumlusu Ufukcan Değer ve Bağışçı İlişkileri Personeli Mehmet Akif Çiftçi, Gana’da tespiti yapılan ihtiyaç sahibi hastaların ameliyatlarını organize etmek üzere bölgeye gitti.

 

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi Bağışçı İlişkileri Sorumlusu Musa Balkan, ameliyatların gerçekleştirildiği bölgelerdeki izlenimlerini şöyle iletti:

“Gana, geçim sıkıntıları ile hayatta kalma mücadelesi veren insanların yaşadığı bir ülke. İnsanların temel gıdalara dahi ulaşması bu kadar zorken sağlık problemlerine çözüm olduğumuz için bizlere ne kadar teşekkür ettiklerini ifade edemem. 8 günde gerçekleştirdiğimiz operasyonlar neticesinde 500 hastamıza göz aydınlığı olduk. Katarakt dışında yaşadıkları ciddi sorunlardan ötürü 4 hastamız da ameliyat edildi. Hastalarımız kiraladığımız araçlarla köylerinden kliniğe taşındılar, kendilerine konaklama ve yeme-içme imkanı sağladık. Ameliyat edilen hastalarımız arasında gayrimüslim olanlar da vardı. Bu hastaların ikisinin hidayetine vesile olduk. Müslüman olduklarına şahitlik ettik. Bizleri nimetleri ile kuşatan Rabbimize sonsuz kere şükürler olsun.”

 

Sizler de gözleri gündüze hasret Afrikalı kardeşlerimize “Katarakt Projesi” ile 700 ₺ karşılığında göz aydınlığı olabilirsiniz.

 

 

 

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.