HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Ankara Şubemiz Kayseri’deki İhtiyaç Sahibi Ailelere Ziyaret Gerçekleştirdi

Ankara Şubemiz Kayseri’deki İhtiyaç Sahibi Ailelere Ziyaret Gerçekleştirdi

25-12-2021

Deniz Feneri Derneği, kışın çetin koşullarına karşı ülkemiz ve dünyadaki ihtiyaç sahibi ailelerimizin eksiklerini temin ve teslim etmek için çalışmalarını arttırarak sürdürüyor.

Ankara Şubemiz Kayseri’deki İhtiyaç Sahibi Ailelere Ziyaret Gerçekleştirdi

Deniz Feneri Derneği, kışın çetin koşullarına karşı ülkemiz ve dünyadaki ihtiyaç sahibi ailelerimizin eksiklerini temin ve teslim etmek için çalışmalarını arttırarak sürdürüyor.

 

Ankara Şubemiz, Kayseri ilinde ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelerimizin taleplerini gerçekleştirilen sosyal incelemeler neticesinde kendilerine ulaştırdı. Şubemiz yetkilileri ilimizdeki 277 ailemize gıda ve temizlik, 213 aileden toplamda 1.150 ferde giysi yardımı dağıtımını gerçekleştirdi.

 

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi Lojistik Yetkilisi İbrahim Sağlıcak, çalışmalar esnasında yaşadığı duyguları şöyle ifade etti:

 

“Yaklaşık 22 yıldır Deniz Feneri Derneği’nin iyilik erlerinden biriyim. Her dağıtıma çıktığımda aynı heyecan ile yola koyulur; bir an önce ihtiyaç sahibi ailelerimizin dertlerine derman olabilmek için çalışırım. Kayseri ziyaretimizde de aileler bizleri kapılarının önünde karşıladılar. Gözyaşları ve dualarla karşılandık. Yavrularımız giysileri heyecanla deneyip kutularda neyin olduğunu görmek için acele ettiler. Şükranını dile getirmeye çalışıp bizi en dar zamanlarında karşısında gördüğünü söyleyen ihtiyaç sahibi ailelerimiz bizlerde de tarifi zor duygular doğuruyor. Bize onların duası yeter. Allah vesile olanlardan razı olsun.”

 

Ailelerimize ulaştırılan bir adet gıda kolisinde; bezelye konserve, bisküvi, bulgur, makarna, çay, puding, çokokrem, kırmızı mercimek, hazır çorba, nohut, pirinç, salça, sıvı yağ, şehriye, toz şeker, tuz, un ve zeytin bulunuyor.

 

Ailelere ulaştırılan bir adet temizlik kolisinde; 4 kg. çamaşır deterjanı, 2 adet 750 ml. bulaşık deterjanı, 4 adet banyo sabunu, 2 adet 600 ml. şampuan, 2 adet 400 ml. sıvı sabun, 1 paket 90’lı ıslak havlu, 2 adet diş fırçası, 2 adet 100 ml. diş macunu, 2 adet 810 ml. çamaşır suyu bulunuyor.

 

Sizler de “Kumanya Bağışı” projemizle bir ailemize kumanya yardımı yapabilir, salgın döneminde sağlıklarının korunabilmesi için “Temizlik Yardımı” projesi ile destek olabilir ve yavrularımızın kış ayında soğuktan etkilenmemesi için “Çocuklar Üşümesin” projemize katkıda bulunabilirsiniz.

 

 

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.