HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Ankara Şubemiz Ortaokullu Öğrencileri Misafir Etti

Ankara Şubemiz Ortaokullu Öğrencileri Misafir Etti

11-12-2021

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi, Ankara Mamak Anadolu İmam Hatip Lisesi Ortaokul Bölümü öğrencilerini rehber öğretmenleriyle birlikte misafir etti.

Ankara Şubemiz Ortaokullu Öğrencileri Misafir Etti

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi, Ankara Mamak Anadolu İmam Hatip Lisesi Ortaokul Bölümü öğrencilerini rehber öğretmenleriyle birlikte misafir etti.

 

Şubemizi ziyaret eden öğrencilere faaliyetlerimiz hakkında bilgi verildi. Yardım çalışmalarımızda ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırılan malzemeleri görmeleri ve sistemimizi anlayabilmeleri için lojistik merkezimiz gezdirildi. Yapılan yardımlara katkıda bulunmak isteyen öğrenciler, o esnada paketlenmesi süren gıda ve temizlik malzemelerine gönüllü olarak yardım ettiler.

 

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi İyilik Okulu Koordinatörü Ömer Sadık Kendir Beyefendi, öğrencilerimiz tarafından gerçekleştirilen ziyaret ile alakalı duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti:

 

“Pandemiden dolayı yaklaşık iki senedir öğrencilerimizden ayrı kaldığımız için derneğimizi ziyarete gelmelerinden dolayı çok memnun olduk. Gelirken elleri boş gelmemişler bağışlamak için giysi, ayakkabı ve oyuncak da getirmişler. Önce yönetim binamızdaki toplantı salonumuzda derneğimizin yapmış olduğu faaliyetleri anlattığımız ‘İyilik Okulu’ sunumumuzu yaptık. Çevremizdeki yardıma ihtiyacı olanların durumunu paylaştıkça beraber üzüldük. Derneğimizin iyiliklerinin dünyanın dört bir yanına ulaştığını gösterdikçe beraber sevindik. Okullarındaki diğer arkadaşlarına da derneğimizin çalışmalarını anlatmamız için önümüzdeki hafta bizleri davet ettiler.

Sunumun ardından lojistik merkezimizi gezdirdik. İhtiyaç sahipleri için hazırladığımız kolileri beraber doldurduk. Çok mutlu oldular. Aileleriyle de geleceklerini söyleyenler oldu.

Burada çalışmak istediğini söyleyenler, annemin-babamın burada çalışmasını isterim diyenler... Beraber öğle yemeğini yiyerek okullarına yolcu ettik. Bir insanın gerçek zenginliği bu dünyada yaptığı iyilikleridir, diyor ve teşekkürlerimi sunuyorum.”

 

Ankara Şubemizi ziyaret ederek bizleri sevindiren, yarına olan umudumuzu tazeleyen kardeşlerimize ve onların derneğimize ziyaret gerçekleştirmesini sağlayan rehber öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.