Haberler

Ankara Şubemizden İdlib'e 10 Tır İnsani Yardım

23-01-2023

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi, başlattığı insani yardım kampanyası ile İdlib’e 10 tır dolusu ayni yardım ulaştırdı.

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi, başlattığı insani yardım kampanyası ile İdlib’e 10 tır dolusu ayni yardım ulaştırdı.

Türkiye genelinde başlatılan yardım kampanyası hayırseverler tarafından büyük ilgi gördü. Deniz Feneri Derneği olarak, yıllardır süren savaştan dolayı evlerinden ayrı kalarak çadırlarda yaşam mücadelesi veren kardeşlerimizle bağışçılarımız arasında savaşın ilk günlerinden itibaren iyilik köprüsü görevi görüyoruz.

İdlib’e ulaştırılan yardımların içerisinde her biri 27 tondan oluşan 5 tır kömür, 3 tır un, 1 tır gıda ve 1 tır kıyafet yer almaktadır. Dondurucu soğukların kapıda olduğu bu günlerde, çadır kentlere ulaştırılan bu yardımlar ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin daha rahat bir kış geçirmelerine vesile olacaktır.

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi Uluslararası İlişkiler Sorumlusu Ufukcan Değer Beyefendi başlatılan yardım kampanyası ile ilgili duygu ve düşüncelerini şu şekilde aktardı:

"Şubemizin başlattığı Suriye İdlib'deki çadır kamplarına yönelik kış yardımlarına devam ediyoruz. Hayırseverlerin emaneti olan gıda, kömür, un, battaniye ve giysi yardımlarını taşıyan 10 tır Türkiye'nin muhtelif illerinden yola çıkmaya başladı. Bu kapsamda ilk iki tırımız ihtiyaç sahipleriyle buluşmak üzere lojistik merkezimizden ayrıldı. İnsani yardımlar İdlib kırsalındaki kamplarda zor şartlar ile yaşam mücadelesi veren mazlumlara dağıtılacak. Bu sayede çadırlarda hayata tutunmaya çalışan kardeşlerimize umut olacağız. İnsani yardım organizasyonumuza desteğini esirgemeyen tüm hayır severlerimize şükranlarımızı sunuyoruz."

Sizler de soğuk kış günlerinde acı haberler alınmaması için “Suriye Kamplarına Yardım” edebilirsiniz.

Toplam