HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Ankara Şubemizden Kırşehir’e Ayni Yardım

Ankara Şubemizden Kırşehir’e Ayni Yardım

07-12-2021

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi, Kırşehir’de ikamet eden 220 ihtiyaç sahibi aileye gıda, temizlik ve 147 aileden toplam 740 ferde giysi yardımı ulaştırdı.

Ankara Şubemizden Kırşehir’e Ayni Yardım

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi, Kırşehir’de ikamet eden 220 ihtiyaç sahibi aileye gıda, temizlik ve 147 aileden toplam 740 ferde giysi yardımı ulaştırdı.

 

Ankara Şubemiz tarafından Kırşehir’de sosyal incelemesi yapılan ve ihtiyaç sahibi oldukları tespit edilen ailelerimize ihtiyaç duydukları kalemlerde yardım malzemeleri teslim edildi. Yardım dağıtımında bulunan Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi Lojistik Yetkilisi İbrahim Sağlıcak, çalışmalar esnasında yaşadığı duyguları şöyle ifade etti:

 

“Yıllardır, derneğimizin yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Deniz Feneri neferlerinden biri olarak hizmet vermekteyim. Bu görevi severek ve müthiş bir sevinçle yapmaktayım. Yardım ulaştıracağımız aileleri yola çıktığımızda arıyoruz. Kendimizi tanıttığımız gibi dua etmeye başlıyorlar. Söyledikleri sözleri açıklamaya benim kelimelerim yetmez. Bu duygunun tarifi yok. Kapıda bizi bekleyen ihtiyaç sahiplerinin duygularını ifade ederken boğazına düğümlenen fakat gözleriyle bizlere nice anlattıklarını ben de burada böyle eksik aktarabilirim. Yönetimimiz, temsilcilik ve şubelerimiz, gönüllülerimiz ve bağışçılarımızdan Allah razı olsun. Deniz Feneri’nin ışığı mahşere kadar sönmesin, Rabbim bu güzide kurumu korusun.”

 

 

Dağıtımı gerçekleştirilen bir adet gıda kolisinde; bezelye konserve, bisküvi, bulgur, makarna, çay, puding, çokokrem, kırmızı mercimek, hazır çorba, nohut, pirinç, salça, sıvı yağ, şehriye, toz şeker, tuz, un ve zeytin bulunuyor.

 

Ailelere ulaştırılan bir adet temizlik kolisinde; 4 kg. çamaşır deterjanı, 2 adet 750 ml. bulaşık deterjanı, 4 adet banyo sabunu, 2 adet 600 ml. şampuan, 2 adet 400 ml. sıvı sabun, 1 paket 90’lı ıslak havlu, 2 adet diş fırçası, 2 adet 100 ml. diş macunu, 2 adet 810 ml. çamaşır suyu bulunuyor.

 

Sizler de “Kumanya Bağışı” projemizle bir ailemize kumanya yardımı yapabilir, salgın döneminde sağlıklarının korunabilmesi için “Temizlik Yardımı” projesi ile destek olabilir ve yavrularımızın kış ayında soğuktan etkilenmemesi için “Çocuklar Üşümesin” projemize katkıda bulunabilirsiniz.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.