Ankara Şubemizden Nevşehir'deki İhtiyaç Sahibi Ailelere Ayni Yardım

06-07-2022

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi, Nevşehir’deki ihtiyaç sahibi ailelere gıda, giyim ve temizlik malzemesi yardımında bulundu.

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi, Nevşehir’deki ihtiyaç sahibi ailelere gıda, giyim ve temizlik malzemesi yardımında bulundu.

Nevşehir’de sosyal incelemeler sonucunda ihtiyaç sahibi oldukları belirlenen 274 aileye gıda ve temizlik malzemesi yardımlarını teslim eden Deniz Feneri Derneği Ankara Şubemiz, 171 aileden 895 ferde de giysi yardımlarını ulaştırdı.

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi Lojistik Yetkilisi İbrahim Sağlıcak Beyefendi, gerçekleştirilen yardım sonrası duygu ve düşüncelerini şöyle aktardı:

“Nevşehir ilimize gıda, giysi ve temizlik malzemesi yardımlarının dağıtımı için yağışlı bir sabah, saat 6.00’da yola çıktık. Hacıbektaş ve Gülşehir ilçelerinden dağıtımımıza başlarken yardımların bulunduğu kamyonumuz da merkezde dağıtım yapıyordu. Merkez ve ilçelerdeki ihtiyaç sahibi aileler yardım sonrası “İyi ki varsınız” diyerek bizlere hayır duasında bulundular. Yardım dağıttığımız bölgede ihtiyaç sahibi olduğunu beyan eden ailelerle karşılaştık. Onlara derneğimize başvuru yapabilecekleri kartlarımızdan verip gerekli evrakları ayarlamalarını ve bizlere ulaştırmalarını istedik. Bu ailelerimiz de bizlere çok teşekkür ettiler. Gittiğimiz her il, köy ve kasabada çok güzel karşılanıyoruz, elhamdülillah. İhtiyaç sahiplerine yardım ulaştırmak için gittiğimiz bölgelerde maddi durumu iyi olan hayırseverlere de derneğimizi anlatıyor ve derneğimize bağışçı kazandırmak için çabalıyoruz. Nevşehir’de 3 sene önce tanıştığımız ve küçük bir lokanta işleten ablamız, Allah razı olsun, Nevşehir’e her gittiğimizde az da olsa derneğimize nakit bağışında bulunuyor. Bağışçılarımızın ve yardım ulaştırdığımız ihtiyaç sahibi ailelerin duaları bizlere güç katıyor.”

Ailelerimize ulaştırılan bir adet gıda kolisinde; bezelye konserve, bisküvi, bulgur, makarna, çay, puding, çokokrem, kırmızı mercimek, hazır çorba, nohut, pirinç, salça, sıvı yağ, şehriye, toz şeker, tuz, un ve zeytin bulunuyor.

Ailelere ulaştırılan bir adet temizlik kolisinde; 4 kg. çamaşır deterjanı, 2 adet 750 ml. bulaşık deterjanı, 4 adet banyo sabunu, 2 adet 600 ml. şampuan, 2 adet 400 ml. sıvı sabun, 1 paket 90’lı ıslak havlu, 2 adet diş fırçası, 2 adet 100 ml. diş macunu, 2 adet 810 ml. çamaşır suyu bulunuyor.

Sizler de derneğimize yapacağınız bağışlar ile ihtiyaç sahibi ailelerimizin gıda, giyim ve temizlik malzemesi gibi temel ihtiyaçlarını temin etmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam