HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler ASKON Yönetim Kurulu İle Bir Araya Geldik

ASKON Yönetim Kurulu İle Bir Araya Geldik

21-08-2019

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Yönetim Kurulu Başkanı, üyeleri ve sektör temsilcilieri ile dernek merkezimizde buluştuk. 

ASKON Yönetim Kurulu İle Bir Araya Geldik

Kuruluşunun 20. yılını kutlayan ve ülkemizin yerli ve milli sermayesini temsil eden Anadolu Aslanları İşadamları Derneği ASKON, derneğimize bir ziyaret gerçekleştirdi. 

 

Ziyaret, başta ASKON Genel Başkanı Orhan AYDIN, Genel Başkan Vekilleri M.Ali ÖZ, Bekir AYDIN olmak üzere genel başkan yardımları ve sektör başkanlarının katlımıyla geniş bir heyetle gerçekleşti. Görüşmede Genel Başkanımız Av. Mehmet CENGİZ, Yönetim Kurulu Üyemiz Av. İsmail TUĞRUL, Dr.Faruk KANGER ve Osman ACUN da hazır bulundu. Toplantıda, ASKON üyelerine derneğimizin kısa tanıtım filminden sonra ulusal ve uluslararası projelerimizle yardım faaliyetlerimizi sunma imkanı bulduk. Ayrıca dernek bünyemizde faaliyetlerini sürdüren Afrika Koordinasyon ve Eğitim Merkezi AKEM temsilcileri de kendi faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. 

 

 

Afrika özelinde yapılan çalışmalar, ülke ve sektör sunumlarını ilgiyle takip eden konuklarımıza, Türkiye'de eğitim gören Afrikalı gençlerin sorunları, çalışma ve staj imkanları konusunda da bilgilendirmeler yapıldı. Sunumun ardından ASKON Genel Başkanı AYDIN, üyeler adına bu öğrencilere, şirketlerinde staj ve çalışma imkanı sözü verdi. 

 

Sunum ve görüşlerin ardından Deniz Feneri Derneği ve ASKON arasında iyilik faaliyetlerini kurumsal anlamda devam ettirmek ve yıl boyu sürekli kılmak adına karşılıklı "İyi Niyet Protokolü" imza edildi.

 

 

Protokolün ardından bir konuşma yapan Genel Başkanımız Mehmet CENGİZ, "Deniz Feneri 365 gün boyunca ve 23 yıldır ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştıran halen ülkemizdeki tek sivil toplum kuruluşudur. Kurulduğu günden bu yana ülkemizde ve dünyada milyonlarca mazluma, mağdura yardım elini uzatan derneğimiz sizin gibi kıymetli bağışçılar sayesinde bu faaliyetlerini devam ettirmektedir. Değerli hocamız rahmetli Sabahattin Zaim'in de dediği gibi bizler veren al ile alan el arasındaki köprü vazifesini ifa ediyoruz. İşte bu hayır işinde veren eller sizler oluyorsunuz. Biz sadece bağışçılarımızdan gelen ayni veya nakdi yardımları ihtiyaç sahiplerine iletmekle yükümlüyüz. Ancak hem dinimiz hem devletimiz hem de kamu vicdanı bu işleri yaparken ağır bir sorumluluk yükünü de yüklüyor sırtımıza. Bizim en önemli sermayemiz güvendir. Allah'a şükür malum yapıların tüm yıpratma ve karalama kampanyalarına karşın derneğimiz ayakta kalmış ve kesintisiz olarak faaliyetlerine devam etmiştir. 

 

Sizin gibi kıymetli oluşumların destekleri bu aşamada çok önemlidir. Ülkemiz 2018 yılında 8 milyar dolarla dünyada en çok yardım yapan ülke konumuna yükselmiştir. Bu birincilikte bizim de payımız var ne mutlu. Ancak bu sizlerin sayesinde olmaktadır. Biliyoruz ki gidilecek daha çok yolumuz, ulaşacağız daha çok mazlum var. Bu vesileyle ziyaretiniz için çok teşekkür ediyorum, Allah bu birlikteliği uzun ve daim kılsın." dedi.

 

 

Ardından söz alan ASKON Genel Başkanı AYDIN ise, Deniz Feneri'ni yakından tanıdıklarını, kurulduğu günden beri gönüllü ve bağışçı olarak desteklerinin olduğunu ve bu toplantının çok daha hayırlı gelişmelere vesile olacağını belirtti. Aydın, "Şahsım ve üyelerimiz sadece ticari faaliyetlerle değil bu tarz insani yardımlarla, eğitim ve kültür işleriyle de ülkemize ve ümmetimize faydalı olmaya gayret ediyoruz. Bizim derdimiz ülkemiz başta olmak üzere tüm İslam ümmetidir. Ümmetimizin rehafı, selameti ve gelişmesi için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Her şey bir yana iki kurum bugün "iyilik" için bir araya geldi. İyiliği devam ettirmek, sürdürülebilir kılmak, iyilik için çalışmak, yeterince kötü kişinin ve fiilin bulunduğu dünyaya iyiliği egemen kılmak adına çaba gösteriyoruz. Bu hayırlı emelin bir ucunda tacirler olarak bizler de varız ve vazifeye hazırız." dedi. 

 

 

Daha sonra Genel Başkanımız Mehmet CENGİZ, ASKON üyelerine lojistik depomuzu ve giyim mağazamızı gezdirdi. Aile fotoğrafının ardından misafirlerimizi uğurladık. 

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.