Başkan'dan Bayram Mesajı | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Başkan'dan Bayram Mesajı

Başkan'dan Bayram Mesajı

03-06-2019

Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet CENGİZ'in Bayram Mesajı

Başkan'dan Bayram Mesajı

Ramazan Bayramı'na erişmemiz vesilesiyle Başkanımız da bir bayram mesajı yayınlayarak milletimiz ve tüm İslam aleminin bayramını tebrik etti.

 

Av. Mehmet Cengiz, "Üç aylarla beraber bir rahmet iklimine gidik ve nihayet Ramazanla başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cennete erişmenin müjdesi olan onbir ayın sultanını idrak ettik. En başta bizi Ramazana ve Bayrama eriştiren Rabbimize şükrediyouz. Tabii Ramazan bizim için ayrı bir anlam taşıyor. Derneğimiz 1996 yılının Ramazan ayında ekranlara gelen bir programla faaliyetlerine başlamıştı. Bu nedenle Ramazan ayları bizim yıl dönümlerimiz de oluyor. Bu yıl 24. yaşımızı dünyanın dört bir yanında ümmetimizle buluşarak onlara iyilik götürerek kutlamış olduk." dedi. 

 

Ramazanın rahmet, bereket, paylaşma, diğerkamlık ve iyilik ayı olduğunu, tüm bu değerlerin derneğimizin temellerini oluşturan yapı taşları olduğu belirten Cengiz sözlerini, "İftar ve sahur sofralarında kardeşlerimizle buluştuk 35 ülkede personellerimiz ve gönüllülerimizle yardım faaliyetlerinde bulunduk. 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü'nde ülkemizde ve ulaştığımız tüm beldelerde yetim iftarları düzenledik ayrıca yetimlerimize harçlıklar ve bayramlıklar dağıttık. Bosna'dan Filipinler Moro'ya, Fildişi Sahilleri'nden Filistin'e gönül coğrafyamızın sınırlarındaki yüzbinlere iyilik götürüp onlardan bağışçılarımıza selam ve dua getirdik." şeklinde sürdürdü. 

 

Başkan Cengiz, bayramın öncelikle bu gece tüm ümmeti içine alan dualarla başlayıp üç gün boyunca da başta büyükler ve anne-babalar olmak üzere yakın akrabalarla ortak bir sevinci paylaşarak çoğalmasını dilediğini belirtti. Yetimhaneleri, bakımevlerini, huzurevlerini, hastaneleri unutmamamızı vurgulan Av. Mehmet Cengiz, bu vatan için kendini feda eden şehitlerimizi, ahirete irtihal eden gazilerimizi ve yakınlarımızı da kabirlerinde ziyaret ederek bayramın aslına uygun idrak edilmesini temenni etti. Başkanımız sözlerini, "Derneğimizin bu günlere erişmesinde emeği olan tüm çalışan, gönüllü ve bağışçılarımızın dar-ı bekaya göçmüş olanları için bu vesileyle yeniden rahmet diliyorum. Ayrıca başta milletimiz ve tüm İslam aleminin, bağışçılarımızın, tüm çalışan ve gönüllülerimizin de bayramlarını tebrik ediyorum." diyerek noktaladı.  

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.