Bir Aradayız İdlib'in Yanındayız | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Bir Aradayız İdlib'in Yanındayız

Bir Aradayız İdlib'in Yanındayız

14-01-2020

İçişleri Bakanlığımız'ın öncülüğünde Türkiye'nin önde gelen STK'ları ile beraber Ankara'da düzenlenen İdlib'e yardım basın toplantısındaydık.

Bir Aradayız İdlib'in Yanındayız

13 Ocak tarihinde İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu'nun başkanlığında Ankara'da gerçekleştirilen toplantının ana gündemi İdlib idi. "Bir Aradayız İdlib'in Yanındayız" sloganı ile derneğimiz başta olmak üzere ülkemizin önde gelen sivil toplum kuruluşları bir araya geldiler ve ortak bir açıklama ile İdlibli mazlumların yanında olduklarını deklare ettiler. 

 

Derneğimizi Başkan Yardımcımız Coşkun Yıldız'ın temsil ettiği toplantıya Deniz Feneri Derneği'nin yanında AFAD, Türk Kızılayı, Türkiye Dinayet Vakfı, İHH İnsan Hak ve Hürriyetleri Vakfı, Sadakataşı Derneği, Beşir Derneği, Hüdayi Vakfı ve Hayrat Vakfı başkan ve temsilcileri katıldı. 

 

Toplantıda bir konuşma yapan Bakan Soylu, milletimizin mazlum ve mağdurlara dünyanın neresinde olursa olsun sahip çıktığını, özellikle Suriye konusunda ülkemizin üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirdiğini ve getirmeye de devam edeceğini belirtti. Soylu, "Denizlerde boğulan da, ağaçlar altında donup ölen de bu milletin evladı, o yavruları bulan da bu milletin evladıdır. Ayrımız gayrımız yoktur. O insanlarla akrabalık ilişkilerimiz var doğal olarak da bizden başka gidecek kapıları yok." dedi. Bakan, son gelişmelerle beraber 300 binden fazla insanın sınırlarımıza geldiğini ifade etti. 

 

İdlibli mazlumlara kol kanat geren, ilk günden beri gelişmeleri yakından takip eden Derneğimiz de şu anda bölgede buluyor. İsanbul başta olmak üzere Ankara, İzmir, Erzurum, Antalya, Afyon, Şanlıurfa ve Gaziantep temsilciliklerimizle mağdur olan muhacirler için onlarca TIR yardım malzemesini kamplara ulaştırdık. Ekiplerimiz bir haftayı aşkın süredir kamplarda dağıtımlar yapıyor. 

 

Ayrıca bize sığınan kardeşlerimiz için çadır ve briket ev kampanyasını da başlatmış bulunuyoruz. Briket evler 2.500 TL, bir çadır ise 2.000 TL değerindedir. Bunun yanında gıda, giyim, temizlik, yatak, battaniye gibi acil insani yardım malzemelerini de bölgeye ulaştırıyoruz. 

 

İdlibli mazlumlara destek vermek için BAĞIŞ yazıp 5560'a 10 TL bağışta bulunabilirsiniz. 

 

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.