HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Bu Kurbanda da Mazlumların Umudu Olduk

Bu Kurbanda da Mazlumların Umudu Olduk

13-08-2019

2019 Kurban faaliyetlerimiz kapsamında 3 kıtada 30 ülkede kardeşlerimizle buluştuk. 

Bu Kurbanda da Mazlumların Umudu Olduk

Bu yıl da kurban emanetlerinizi, dünyanın dört bir yanındaki kardeşlerimizle buluşup yerine getirdik. Bosna Hersek'ten Filipinler Moro'ya, Burundi'den Romanya, Fildişi Sahili'nden Lübnan'a kadar gönül coğrafyamızın sınırları içindeki onlarca ülkede kurbanlarımızı kestik. Ekiplerimiz kesim işlemlerine bizzat refakat ettiler ve ardından dağıtımlar yaptılar. 

 

 

Maalesef dünyanın en yoksul müslüman ülkelerindeki kardeşlerimiz yıl içinde çok az et yiyebiliyorlar ya da hiç yiyemiyorlar. Savaşın, hastalıkların, yoksulluğun, susuzluğun, yetersiz beslenmenin en şiddetli şekilde yaşandığı coğrafyalara bağışlarınızla ulaşıyor, Ramazan ve Kurban gibi mübarek günler vesilesiyle kardeşlerimizle bir araya geliyoruz.

 

Yıllardır olduğu gibi bu Kurban Bayramı'nda da ülkemizde ve 3 kıtada 30 ülkede kurban organizasyonu gerçekleştirdik. Gönüllülerimiz ve çalışma arkadaşlarımız gece gündüz çalışarak bağışçılarımızın emanetlerini yerine getirdi ve ihtiyaç sahiplerine bizzat dağıttılar. 

 

 

Kurban bağışlarını derneğimize emanet eden bağışçılarımıza, ülkemizden binlerce km ötede ailesinden uzakta bayramı geçiren gönüllülerimize ve çalışanlarımıza bir kere daha teşekkür ederiz. Nice mutlu, huzurlu, bereketli bayramlara hep birlikte erişmek duası ile...

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.