Bu Yıl da Kurbanlarınız Yoksulların Bayramı Oldu | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Bu Yıl da Kurbanlarınız Yoksulların Bayramı Oldu

Bu Yıl da Kurbanlarınız Yoksulların Bayramı Oldu

05-08-2020

Deniz Feneri olarak bu yıl Kurban Bayramında 15 bine yakın hisse ile binlerce mazlumu sevindirdik. 

Bu Yıl da Kurbanlarınız Yoksulların Bayramı Oldu

Her yıl olduğu gibi bu yıl da "Kurbanlarınız Yoksulların Bayramı Olsun" sloganıyla yola çıktık ve bağışçılarımızın emanetlerini hakkıyla yerine getirdik. 

 

Deniz Feneri, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2020'de de Kurban dönemini bereketli bir şekilde geçirdi. 15 bine yakın emanet edilen hisseyi 3 kıtada 23 ülkede keserek yoksullara dağıttı. Ülkemiz başta olmak üzere Bosna'dan Kazakistan'a, Benin'den Filistin'e kadar 23 faklı ülkede kurban organizasyonumuzu gerçekleştirdik. 

 

Ancak malum olduğu üzere bu sene pandemi nedeniyle bir çok ülkeye çıkışlar yapılamadı. Biz de sağlık gerekçeleri nedeniyle yurtdışına çıkamadık ancak kurban organizasyonu yaptığımız ülkelerde çalıştığımız akredite kurumlar aracılığı ile milletimizin emanetlerini yerine getirdik. 

 

Bizimle aynı hassasiyete sahip partner kuruluşlarımız kurbanları bayramın birinci gününden başlayarak üçüncü gününe kadar kesimlere devam ettiler ve çevredeki yoksul kardeşlerimize hemen dağıttılar. Görüntüler alındı ve bağışçılarımıza yakında gönderilmeye başlanacak. Kurban Bayramı ve organizasyonumuz hakkında bir açıklama yapan Dernek Başkanımız Av. Mehmet CENGİZ:

 

"Bu yıl ne yazık ki buruk bayramlar geçiriyoruz. Gerek Ramazan Bayramında gerekse de Kurban Bayramında kardeşlerimizle bir araya gelememenin burukluğunu derinden hissediyoruz. Yine de biz Deniz Feneri olarak 25 yıldır olduğu gibi bu yıl da üzerimize düşen vazifeleri bihakkın yerine getirmenin mutluluğunu da yaşıyoruz. Pandemi sürecinde onbinlerce ihtiyaç sahibi vatandaşımıza gıda ve temizlik kolisi ulaştırdık. Ramazan Bayramı'nda yurt içinde ve dışında yine binlerce mazluma gıda kumanyası, yetimlere harçlık, fitre ve sadakayla ulaştık. Bu Kurban döneminde her ne kadar salgın nedeniyle özlediğimiz ülkelere gidemesek de çalıştığımız kurumlar eliyle kurbanları kestik ve etlerini bağışçılarımız adına yoksullarla, mazlumlarla, yetimlerle paylaştık. Bedenimiz ülkemizde olsa da ruhumuz ve gönlümüz Bosna'da, Etiyopya'da, Benin'de, Filistin'de, Kazakistan'da, Filipinler'deydi...

 

Başta her yıl olduğu gibi bu yıl da bizleri tercih eden bağışçılarımıza, çalışanlarımıza ve partner kuruluşlara teşekkürü bir borç biliyorum. Bu vesileyle yeniden geçmiş Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum. Rabbimiz'den en kısa zamanda şu salgın hastalık belasını tüm dünyanın üzerinden kaldırmasını niyaz ediyorum." dedi. 

 

Deniz Feneri bu yıl kuruluşunun 25. yılında. 25 yıldır olduğu nice yıllar daha necip milletimizin iyilik elini dünyanın bir çok noktasına uzatacak ve "yeryüzünde son yoksula ulaşıncaya kadar çalışmaya" devam edecek. Tüm bağışçılarımıza teşekkür ederiz. 

 

 

 

 

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.