Haberler

Deniz Feneri 1. Etap Afet Evleri Adıyaman'da Kuruldu

27-02-2023

Deniz Feneri Derneği tarafından Adıyaman'da kurulan afet evleri onlarca vatandaşımıza yuva oluyor.

Deniz Feneri Derneği tarafından Adıyaman'da kurulan afet evleri onlarca vatandaşımıza yuva oluyor.

Deprem sonrası birçok vatandaşımız evsiz kaldı. Kurulan çadırlarda yaşam devam etmekte ancak kış mevsimi dolayısıyla şartlar daha da zor. Depremzedelerin yaşamlarını biraz olsun kolaylaştırmak adına elimizden geleni yapıyoruz.

Derneğimiz tarafından afetlerde kullanılacak prefabrik evler ilk olarak Adıyaman'da kuruldu.

21 m²’den oluşan konteynerlerin içinde 2 oda, 1 mutfak ve 1 tuvalet bulunmaktadır. Bir ailenin rahatlıkla hayatını normal şartlarda sürdürmesini sağlayacak olan konteyner kentlerde, elektrik, su ve kanalizasyon gibi tüm alt yapılar kurulmaktadır.

Deniz Feneri Ankara Şube Koordinatörü Hamit Kunt Beyefendi Adıyaman'da kurulumu tamamlanan prefabrik evler hakkında şu bilgileri aktardı:

"Deniz Feneri Derneği olarak 2000'li yıllardan itibaren üretilen ve bugüne kadar onlarca afette kullanılan prefabrik evler bugün Adıyamanlı kardeşlerimize hizmet verecek. 10 parçadan oluşan evlerin kurulumu oldukça kolay ve taşınması çok daha az maliyetli.

Önümüzdeki süreçte depremden etkilenen diğer illerde de evlerimizi kuracağız. Kurulan evlerimizin tüm iç malzemeleri yine derneğimiz tarafından karşılanmaktadır. Deniz Feneri gönüllülerine ve tüm bağışçılarımıza selam olsun."

Konteynerlerin içerisinde elektrikli süpürge, ütü, kettle, elektrikli termosifon, elektrikli oda ısıtıcı, ocak, tüp, yatak, yorgan, nevresim, halı, kilim, yemek takımı, bardak, kaşık, çatal, tencere, tava, çaydanlık, tabak, temizlik malzemeleri, kişisel hijyen seti, tül, perde, mini buzdolabı, masa ve sandalye gibi temel yaşam ihtiyaçları bulunmaktadır.

Toplam