Deniz Feneri 25 Yaşında | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Deniz Feneri 25 Yaşında

Deniz Feneri 25 Yaşında

05-01-2021

25 yıldır olduğu gibi, ilk günkü azim ve kararlılıkla iyilik maratonumuza aralıksız devam ediyoruz.

Deniz Feneri 25 Yaşında

1996 yılının Ramazan ayında yayınlanmaya başlayan "Şehir ve Ramazan" isimli televizyon programı, yardım etmek ve yardım almak isteyenlerin kuvvetli talebiyle “Deniz Feneri” ismini aldı. İlk önceleri bir televizyon programı olarak başlayan Deniz Feneri, yardımların çoğalması ve yardım taleplerinin artması üzerine, yardım derneğine dönüşerek “Deniz Feneri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği” oldu.

25 yıl önce bir yoksulun kapısını çalarak çıkmış olduğumuz iyilik yürüyüşümüz; köy, şehir, mezra ya da mahalle demeden, ülke sathında iyiliği yaygınlaştırdı ve bugünlere kadar faaliyetlerini sürdürdü.

İhtiyaç sahiplerine ulaştırdığımız birkaç gıda paketiyle başlayan mütevazı yolculuğumuz; önce devasa lojistik merkezlerine, ardından uluslararası faaliyetler yapan bir insani yardım kuruluşuna dönüştü.

İyilik hareketimiz, nice kardeş hareketin başlamasına kıvılcım oldu, hayra öncülük etti. Şimdi ülkemizde yüzlerce iyi yürekli insanla devam eden binlerce iyilik hareketimiz var. Onlar şimdi sadece Türkiye’nin değil tüm mazlum ve mağdurların umut kapısı.

Geride, 70 ülkede iyilik adına dokunduğumuz ve sevinç koyduğumuz yürekler; önümüzde “son yoksula ulaşıncaya kadar” koşacağımız ulvi bir hedef var.

25 yıldır olduğu gibi, ilk günkü azim ve kararlılıkla iyilik maratonumuza aralıksız devam ediyoruz.

Hiç şüphesiz, kazanan hep iyiler ve iyilikler olacaktır.

 

Deniz Feneri 25 Yaşında Tanıtım Filmi
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.