Haberler

Deniz Feneri Derneği Adıyaman Aşevi Depremzedelere Hizmet Veriyor

13-02-2023

Deniz Feneri Derneği, deprem bölgelerindeki afetzedelerin ve arama kurtarma ekiplerinin hizmetine sunduğu aşevleri ile bölgedeki sıcak yemek ihtiyacını gideriyor.

Deniz Feneri Derneği, deprem bölgelerindeki afetzedelerin ve arama kurtarma ekiplerinin hizmetine sunduğu aşevleri ile bölgedeki sıcak yemek ihtiyacını gideriyor.

Adıyaman Merkez’de bulunan Deniz Feneri Derneği Aşevi, afetzedelere sabahları 1000 kişilik sıcak çorba ve akşamları 1000 kişilik etli yemek ve pilav ikramında bulunuyor. Deprem bölgelerinde çalışmalarını sürdüren Deniz Feneri Derneği Afet ve Saha Operasyonları Müdürü Fatih Yıldız Beyefendi aşevleri ile alakalı şu ifadelerde bulundu:

“Derneğimiz, afet bölgelerindeki ihtiyaçların giderilmesi için tüm imkanlarıyla seferber oldu. Bölgede sıcak yemek ihtiyacının giderilmesi için de aşevlerimiz kurulmakta. Adıyaman ilimizde deprem mağduru kardeşlerimiz için sıcak yemek dağıtımımız devam ediyor. Ayrıca, yurtiçi kurban bağışlarımızı en çok ihtiyacın burada olduğunu düşünerek aşevlerimize yönlendirdik. Bu vesile ile afet bölgelerinde bağışçılarımızın adak, akika, şükür kurbanları kesiliyor ve sıcak yemek oluyor. Destek olarak burada kaynayan çorbada tuzu olan milletimize teşekkür ediyoruz. Allah hepimize sabır ve güç versin.”

Sizler de deprem bölgelerinde kurbanlarınızın kesilmesini veya farklı ihtiyaçların sizin desteğinizle giderilmesini istiyorsanız derneğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Sıcak yemek yardımında destek olmak istiyorsanız aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

https://www.denizfeneri.org.tr/bagis

/depremzedelere-sicak-yemek-yardimi_8633/

Toplam