Haberler

Deniz Feneri Derneği Kocaeli Temsilciliğimiz Şehitlerini Unutmuyor

12-02-2024

Dünyanın en büyük problemlerinden biri susuzluk ve bu problem her gün giderek büyüyor. Üzerimize düşeni yapmak için 2020 yılında İçişleri Bakanlığı ve Deniz Feneri Derneği ortak çalışması olan “1000 Şehidimiz Adına 1000 Su Kuyusu” projesini başlattık.

Deniz Feneri Derneği Kocaeli Temsilciliğimiz tarafından illerinde bulunan Şehit Alper Al ve Şehit Osman Gazi Çetingöz adına inşa edilen su kuyuları Kocaeli Valiliğinde düzenlenen programla şehit ailelerine bildirildi.

Kocaeli Valiliğinde gerçekleşen programa Şehit Alper Al’ın kardeşi , Şehit Osman Gazi Çetingöz’ün babası ve eşi, İl Sosyal Hizmetler Müdürü Kâmil Tüylüoğlu, İl Temsilcimiz Şenol Tiryaki, katılım sağladı.

Şehit ailelerine teslim edilen su kuyularına ait görsel ve Berat Belgelerinin bulunduğu sandık Kocaeli Valimiz Sayın Seddar Yavuz Beyefendi tarafından takdim edildi. Sayın Valimiz Seddar Yavuz BeyŞehitlerimiz, su kuyularının açıldığı bölgede yaşam mücadelesi veren kardeşlerimizin dualarında yer bulacaktır’’ diyerek, kuyuların açılmasına vesile olan herkese teşekkürlerini iletti.

Programda bulunan Şehit ailelerimiz de “Kuyunun açılacağından haberimiz yoktu, kuyunun açıldığını duyunca çok sevindik katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz’’ ifadelerini kullandılar. Şehitlerinin adının böyle bir hayırlı yaşatılması ailemizi derinden etkiledi. Büyük bir mutlulukla yanımızdan ayrıldılar.

Toplam