HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Deniz Feneri Derneği Malezya’nın Önde Gelen STK’ları ile İş Birliği Protokolü İmzaladı

Deniz Feneri Derneği Malezya’nın Önde Gelen STK’ları ile İş Birliği Protokolü İmzaladı

21-12-2021

Deniz Feneri Derneği, Malezya Dışişleri Bakanlığı’nın daveti üzerine Malezya’daki önde gelen sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi.

Deniz Feneri Derneği Malezya’nın Önde Gelen STK’ları ile İş Birliği Protokolü İmzaladı

Deniz Feneri Derneği, Malezya Dışişleri Bakanlığı’nın daveti üzerine Malezya’daki önde gelen sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi.

 

Malezya Dışişleri Bakanı Sayın Dato' Sri Saifuddin Abdullah’ın liderliğinde Malezya Kuala Lumpur’da gerçekleşen etkinlik Malezya’nın öncü sivil toplum kuruluşları ile Deniz Feneri Derneği’nin tecrübe paylaşımında bulunmasını sağladı.

 

Etkinlikte, Deniz Feneri Derneği “Sivil Toplum Faaliyetlerinde Türkiye’nin Stratejik Önemi” başlığına değindi. Suriye, Afganistan ve Filistin gündemlerinin değerlendirildiği toplantıda bölgelerdeki çalışmalarda elde edilen izlenimler Malezyalı öncü sivil toplum kuruluşu yetkilileriyle paylaşıldı. Bölge halkının ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için en iyi şekilde koordine olabilmek adına fikir alışverişinde bulunuldu. Etkinlikte derneğimiz ile Malezya’nın önde gelen STK’ları arasında “İş Birliği Protokolü” imzalandı.

 

Etkinlik sonrasında Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Sayın Mehmet Cengiz Beyefendi ile Deniz Feneri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Muhammed Faruk Durmuşve Uluslararası Fon Bulucu Muhammed Sherif Khadim Beyefendiler Malezya Büyükelçimiz Sayın Merve Safa Kavakçı Hanımefendi’nin daveti üzerine kendilerine ziyaret gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen ziyarette büyükelçiliğimiz derneğimizin çalışmaları hakkında bilgilendirildi. Sayın Büyükelçimiz Merve Safa Kavakçı Hanımefendi yirmi beş yıldır iyilik kuşanan yürüyüşümüze hayırlı temennilerde bulundu.

 

Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Sayın Mehmet Cengiz Beyefendi Malezya’da gerçekleştirilen etkinlik akabinde duygularını ve düşüncelerini şöyle ifade etti:

 

“Yirmi beş yıllık tecrübesiyle dünyanın yetmişe yakın ülkesinde faaliyet gösteren Deniz Feneri Derneği olarak Malezya’daki sivil toplum kuruluşları ile karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunduk. Malezya’daki sivil toplum kuruluşlarının coğrafyamızda meydana gelen savaş ve insanlık dramına kayıtsız kalmadıklarını gördük; stratejik ortak olarak derneğimizle neler yapılabileceğini istişare ettik. Suriye, Filistin ve Afganistan’daki kardeşlerimize yardımcı olabilmek adına sürdürülebilir projelerin üzerinde yoğunlaştık. Dünyada sivil toplum çalışmaları yönüyle stratejik öneme sahip ülkemizin köklü bir derneği olarak Deniz Feneri Derneği’mizin yirmi beş yıllık tecrübelerini aktardık. Malezya Dışişleri Bakanımızın toplantılara iştiraki ve etkinliğe verdiği önem bizleri ziyadesiyle memnun etti. Kendilerine alakadar ve misafirperver tutumundan ötürü teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yine, toplantıda hazır bulanan kendileri ile iş birliği protokolü imzaladığımız yaklaşık yirmi sivil toplum kuruluşuna müteşekkiriz. İnşallah gelecekte bu toplantının bir diğer ayağını Türkiye’de gerçekleştirmeyi temenni ediyoruz.”

 

Malezye Büyükelçisi Merve Kavakçı'dan Özel Davet

 

Malezya Dışişleri Bakanlığı’nın daveti üzerine STK’lar ile bir araya gelen Dernek yöneticilerimiz, Malezya Büyükelçimiz Merve Kavakçı’nın özel daveti üzerine kendisini makamında ziyaret etti. Davete, Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Mehmet Cengiz Bey, Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Durmuş Bey ve Uluslararası Fon Bulucu Muhammed Sherif Khadim Bey icabet etti.

 

Malezya Büyükelçimiz Merve Kavakçı’nın nazik daveti ve misafirperverliği için kendisine Deniz Feneri olarak teşekkür ederiz.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.