Haberler

Deniz Feneri Derneği'nden Deprem Bölgelerine Yardım Seferberliği!

12-02-2023

Deniz Feneri Derneği, ülkemizi üzüntüyle sarsan deprem haberinin duyulduğu ilk andan itibaren personel ve gönüllüleri ile afet bölgelerine intikal etti.

Deniz Feneri Derneği, ülkemizi üzüntüyle sarsan deprem haberinin duyulduğu ilk andan itibaren personel ve gönüllüleri ile afet bölgelerine intikal etti.

Deprem bölgelerine tüm imkanlarını seferber eden Deniz Feneri Derneği, 500’den fazla personel ve gönüllü, bölgelere gönderilen 50 tır insani yardım, 7 lojistik deposu, her gün 5000 kişiye sıcak yemek ve 3000 kişiye paketlenmiş gıda dağıtımı ile ülkemizde depremin yaşandığı ilk günden bu yana afetzedelerin yaralarını sarıyor.

Deprem bölgelerinde bulunarak günlerdir gece gündüz demeden yardım çalışmalarını yerinde koordine eden Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz Beyefendi, deprem haberini aldıkları ilk süreç ile bölgelerdeki çalışmalara dair düşüncelerini ve duygularını şöyle ifade etti:

“Eşi görülmemiş bir acıyı devletimizin seferber edilmiş sayısız kurumları ve milletimizin maddi manevi destekleriyle kaldırmaya çalışıyoruz. Enkazdan canlı çıkan her insan içimize bir damla serinlik, günlerdir tanığı olduğumuz nice hikaye ise içimize hüzün akıtıyor. Üstümüze düşen görevin farkında olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz; tüm birimlerimizle afet bölgelerindeyiz.

Deprem haberini aldığımızda hiç zaman kaybetmeden depremden sorumlu yönetim kurulu üyelerimizle istişare ederek genel merkezimizde lojistik ekibimizi topladık. Tüm temsilcilik ve şubelerimizle en kısa zamanda organize olduk. Yetkili personellerimiz ve gönüllülerimiz el birliği ile ihtiyacı duyulan malzemeleri tasnif ederek afet bölgesine ulaştırılmak üzere tırlara yükledi. Deprem olduktan iki saat sonra ilk tırlarımız yola çıkmıştı.

Ayrıca, Türkiye’nin lojistik yönetimi ile alakalı ilk akredite kurumu olan derneğimiz, AFAD’ın kurduğu depolara destek vermek için deneyimli personellerini deprem haberinin duyulduğu saat içerisinde bölgeye sevk etmiştir. SYDV depolarındaki insani yardım malzemeleri uzman personellerimiz tarafından koordine edilmektedir.

Afetten etkilenen tüm bölgelerde ekiplerimiz uyku nedir bilmeden çalışıyorlar. Temsilcilik ve şubelerimiz aracılığıyla bölgeye getirilen gönüllülerimiz depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması için seferber olmuş durumdalar. Giyim, gıda, çocuk ve kadın özel yardımları, hijyen ürünleri, ilaç, sıcak yemek gibi akla gelen tüm ihtiyaçlar derneğimiz tarafından en hızlı şekilde bölgelere ulaştırılmakta ve düzenli dağıtımı sürdürülmektedir.

Krizin en ciddi şekilde tahlil ve takibini yapan derneğimiz bu acının dinmesi ve yaraların sarılması için tüm gücüyle mücadele etmeye devam edecek. Adıyaman’da afetzedelere hizmet vermek üzere bir aşevi kurmak üzereyiz. Ayrıca Bursa’daki insani yardım dernekleriyle beraber depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş ilimizde de bir yemek üretim merkezi kuracağız. Deniz Feneri Derneği, iyiliğin iyileştirici gücüyle bölgenin ve yüreklerin onarılması için elinden geleni yapmaya her zaman hazır!”

Milletimizin tek vücut olduğu bu günlerde Deniz Feneri Derneği’nin “Türkiye Yardım Seferberliği” ile vereceğiniz destek afet bölgelerindeki yaraların sarılmasına vesile olacaktır.

Toplam