HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Deniz Feneri Diyarbakır’da Gezici Giyim Mağazası Açtı

Deniz Feneri Diyarbakır’da Gezici Giyim Mağazası Açtı

26-10-2021

Derneğimiz, Türkiye’nin çeşitli illerinde açtığı geçici giyim mağazalarının ilkini bu yıl Güneydoğu’nun incisi Diyarbakır’da halkla buluşturdu.

Deniz Feneri Diyarbakır’da Gezici Giyim Mağazası Açtı

Derneğimiz, Türkiye’nin çeşitli illerinde açtığı geçici giyim mağazalarının ilkini bu yıl Güneydoğu’nun incisi Diyarbakır’da halkla buluşturdu.

 

Diyarbakır’da açılan Gezici Giyim Mağazamızın açılışına, Diyarbakır Valisi Sn. Münir Karaloğlu ve değerli eşi, İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır, Belediye Daire Başkanları, Bağlar Kaymakamı Yavuz Güner, Müsiad İl Başkanı Mehmet Bozkuş, Önder İl Başkanı İbrahim Gökdemir, Ensar Vakfı İl Başkanı, Deniz Feneri Genel Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldız, Deniz Feneri Derneği Genel Müdürü Fatih Şanal, Deniz Feneri Derneği Afet ve Saha Operasyon Müdürü Fatih Yıldız, Deniz Feneri Derneği Gönüllüleri, Kadem Yönetim Kurulu Üyeleri teşrif ettiler.

 

 

Deniz Feneri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Sn. Coşkun Yıldız Beyefendi açılış konuşmasında şu ifadelerde bulundu:

“İyilik hiç bitmesin, dedik. Son yoksula ulaşıncaya kadar iyilik, dedik. İyilik kazansın, dedik ve bugün Deniz Feneri Derneği’nin ışığını Diyarbakır’ımıza getirdik. Diyarbakır’da 2008 yılında yine böyle bir mağaza açmıştık. O gün ihtiyaç sahiplerine iyilik ulaştırdığımız gibi bugün yine bir aradayız. Sizlerle olmaktan gerçekten mutluyuz. İçerideki eşyaların tamamı bağışçılarımızın sizlere ulaştırdığı ürünlerdir. Tüm bağışçılarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.”

 

Diyarbakır Valisi Sn. Münir Karaloğlu Beyefendi konuşmalarında şu ifadelerde bulundu:

“Deniz Feneri Derneği çeyrek asırdır iyiliği yaymak üzere kurulmuş, hayırseverle ihtiyaç sahibi arasında köprü görevi gören önemli sivil toplum kuruluşlarımızdan biridir. Ben bugüne kadar yaptıkları tüm çalışmalar için kendilerine teşekkür ederim. Bugün Deniz Feneri Derneği tarafından açılan bir mağaza vesilesi ile bir aradayız. Bu mağazadan, bugün Deniz Feneri’nin önceden tespit etmiş olduğu aileler gelecekler ve kendi ihtiyaçlarını kendileri seçerek alacaklar. Bu çok güzel.”

 

Açılışı yapılan mağazamızda daha önceden durumları tespit edilmiş ihtiyaç sahibi 400 aileye(150’si yetim ailesi) 15 gün boyunca giyim, gıda ve yetim çocuklara "İyi ki Varsınız Çocuklar" hediye paketi ulaştırılacak.

 

Mağazamız, hiçbir maddi talepte bulunmaksızın ihtiyaç sahibi ailelere dışarıda bir mağazada alışveriş yaparcasına kendi istekleri ve zevkleri doğrultusunda giyim yardımı ulaştırıyor. Çocuk giysilerinden yetişkin elbiselerine, ayakkabıdan kışlık eşyalara her türlü ihtiyacın giderildiği geçici mağazamızda ihtiyaç sahibi aileler kendi bedenlerine göre deneyerek aldıkları giyim malzemeleri ile kışa hazırlanıyor.

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.