Haberler

Deniz Feneri Ramazan'ı Deprem Bölgesinde Geçirdi!

28-04-2023

Deniz Feneri Derneği, deprem bölgesindeki afetzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması ve tekrar eski günlere kavuşulması için anlık ve uzun vadeli planlamalarla yardım çalışmalarını sürdürüyor.

Deniz Feneri Derneği, deprem bölgesindeki afetzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması ve tekrar eski günlere kavuşulması için anlık ve uzun vadeli planlamalarla yardım çalışmalarını sürdürüyor.

Geride bıraktığımız Mübarek Ramazan Ayı, dernek yetkililerimiz ve gönüllülerimizin afetzedelerin dertlerini dinlediği ve yaralarını sarmak için bölgede varlıklarını daima arttırdıkları bereketli bir ay olarak gündemde yer etti. Birçok ünlü ismin çalışmalarımıza iştirak etmesi ve devlet yetkililerimizin sahadaki çalışmaları kontrol ederken derneğimizin sistematik işleyişine dair tebriklerde bulunması çeyrek asrı aşan iyilik yürüyüşümüzün daha güçlü adımlarla ilerleyeceği, ülkemiz ve dünyada son ihtiyaç sahibine ulaşıncaya dek süreceğine olan inancımızı arttırdı.

Deprem bölgesinde 4 lojistik merkezimiz bulunmakta. Yardımlar bu lojistik merkezlerinden sistemli bir şekilde, ihtiyaç duyulan bölgelerin arazi koşullarına uygun araçlarla ulaştırılıyor.

Her gün sıcak yemek üretimi yapılan 3 aşevimiz bulunuyor. Günde 4.000 depremzedeye sıcak yemek ulaştırmaya devam eden aşevlerimizden Ramazan ayı boyunca 322.589 kişinin yemek ihtiyacı karşılandı. Ayrıca 1.675.222 kişiye ikramlık ve 35.737 kişiye gıda kolisi

dağıtımında bulunuldu.

Derneğimiz, geçmiş deneyimlerden ders çıkartarak afet bölgelerindeki öncelikli ihtiyaçlarda temizlik malzemelerinin de önemini vurguluyor. Hastalıkların önüne geçebilmek için bölgede toplam 480.000 temizlik kolisinin dağıtımı gerçekleştirildi.

İnsanların evlerini ansızın terk etmek zorunda kalması ve risklerin bulunmasından dolayı eşyalarını tekrar alamamalarını göz önünde bulundurarak derneğimiz tarafından 182.232 depremzedeye çadır, battaniye, ısıtıcı ve yakacak yardımı sağlandı. Ayrıca 92.644 afetzedeye giyim yardımında bulunuldu.

Bayram sevincinin yaşanması ve deprem psikolojisinden bir an olsun yavrularımızın uzaklaştırılması için 10.000 çocuğumuza “İyi ki Varsınız Çocuklar” hediye paketi dağıtımı gerçekleştirildi.

Sizler de Türkiye Yardım Seferberliği başlığıyla sürdürdüğümüz yardım çalışmalarımıza destek olarak afet bölgelerindeki ihtiyaçların karşılanmasına katkı sağlayabilirsiniz. Unutmayın, afet sonrası yapılan sürekli yardımlar da hayatidir.

Toplam