Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu

09-08-2018

Ankara'da ihtiyaç sahibi yetim çocuklara yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde bisiklet ve bayramlık hediye edildi.

Türkiye'nin önde gelen hayırsever iş adamı Murat Ülker ‘in katkılarıyla Ankara'da bisiklet sahibi olmayı hayal edip imkânsızlıklar nedeniyle bu hayaline kavuşamayan yetim çocuklar tespit edildi.

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi tarafından organizasyonu yapılan programda ihtiyaç sahibi olduğutespit edilen 160 yetim çocuğa Ülker'inbisikletleri hediye edildi. Hacivat ve Karagöz gösterisinin de yer aldığı etkinlikte, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi yetimlere bisikletlerinin yanı sıra bayramlık giysi ve muhtelif hediyelerde verildi.

Deniz Feneri Derneği Ankara Şube Koordinatörü Hamit Kunt yaptığı açıklamada şöyle dedi; İşadamı Murat Ülker'in de bağışlarıyla Türkiye genelinde 2 bin yetime harçlık verdiklerini belirterek, "Her yıl bayramlarda yetim çocuklara hediyeler dağıtıyoruz. Bugün de Ankara'daki 160 yetime, bisiklet ve bayramlık kıyafet verdik." dedi.

Etkinlikte yeni bisikletine kavuşan 8 yaşındaki Rabia Acar, duygularını "Bugün Hacivat ve Karagöz gösterisini izlerken çok keyif aldım. Yeni bisikletimle çok uzaklara gidemem ama evimin etrafında arkadaşlarımla gezeceğim." şeklinde dile getirdi.

Bisiklet aldığı için mutlu ve heyecanlı olduğunu söyleyen 13 yaşındaki Furkan Gürleyik ise etkinliği gerçekleştirenlere teşekkür etti.

Programın sonunda yeni bisikletlerine kavuşan çocuklar hep birlikte tur attı.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam