Deniz Feneri'nden İyiliği Yeşerten Fidan Şenliği!

31-01-2023

Ziraat Odası Başkanlığı ve Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği ile Kilis’teki genç gönüllülerle beraber binlerce antep fıstığı fidanı ekimi gerçekleştirdi.

Ziraat Odası Başkanlığı ve Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği ile Kilis’teki genç gönüllülerle beraber binlerce antep fıstığı fidanı ekimi gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen Fidan Şenliği ile ülkemizin son yıllarda ciğerlerine ateş düşüren orman yangınlarına karşı fidan ekmenin önemine, tarıma destek ile çiftçilere yardım eli uzatmanın ehemmiyetine dikkat çekildi.

Deniz Feneri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldız Beyefendi konuşmalarında yardım faaliyetlerinin dar bir çerçeveye sıkıştırılmaması gerektiğine vurgu yaparak şu ifadelere yer verdi:

“Deniz Feneri Derneği olarak Kilis Merkez Dölek Köyü’nde Ziraat Odası Başkanlığı ve ÇEKUD ile birlikte ortak bir projeyi yürütüyoruz. Fidanlarımızı toprakla buluşturuyoruz. Son zamanlarda ülkemizdeki yangınlar sebebiyle ağaçlarımızın tükenmesinin önüne geçmek adına yeni ağaçlarımız yeşersin, köylülerimize destek olsun, katkı olsun, diyerek bugün burada binlerce fıstık ağacı dikiyoruz. Dikmiş olduğumuz fıstık ağaçları inşallah birkaç yıl sonra ürün vermeye başlayacak, buradaki köylülerimiz bunlardan istifade edecek. Bundan öte, bölgemiz yeşillenecek ve ağaçlanacak.

Deniz Feneri Derneği deyince aklımıza ilk olarak yardım faaliyetleri gelir. Fidan dikmek de bir yardım faaliyetidir. Yolun ortasındaki taşı kenara koyanlar, susamış bir hayvana tas bulamadığından ayakkabısı içinde su verenler Efendimiz(s.a.v) tarafından müjdelenmiştir. İyilik bitmesin ve hep var olsun, diyoruz. Bizler de Deniz Feneri Derneği olarak bu bölgede fidan dikerek iyiliğe katkıda bulunmuş oluyoruz.

Peygamber Efendimiz(s.a.v) “Yarın kıyametin kopacağını bilseniz bile, bugün elinizdeki fidanı dikin!” buyuruyor. Biz de O’nun ümmeti olarak bu faaliyeti yürütüyoruz. Öncelikle bağışçılarımıza teşekkür ediyorum. Birlikte bu faaliyeti gerçekleştirdiğimiz Ziraat Odası Başkanlığı ve ÇEKUD’e bizleri burada toprakla bir araya getirdiği için şükranlarımızı sunuyoruz. İyilik hiç bitmesin, diyoruz.”

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği Kilis Bölge Temsilcisi İsmet Gümüş Beyefendi konuşmalarında duygu ve düşüncelerini şu şekilde ifade etti:

“Türkiye’nin en büyük çevre örgütü ÇEKUD bağışçılarının ve özellikle de Deniz Feneri Derneği’nin verdiği desteklerle güzel bir faaliyet gerçekleştirdik. Bu faaliyetin ilerleyen senelerde Kilis ve ülkemize çok güzel katkılarının olacağına inanıyoruz. Birkaç sene sonra Kilis’in çehresi değişecek. Çiftçiler adına da teşekkürlerimi iletmek etmek isterim.” Sizler de Deniz Feneri Derneği’ne “Genel Bağış” ile katkı sağlayarak sayısız çeşit yardımda bulunulmasına vesile olabilirsiniz.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam