Haberler

Depremzede Çocuklarımız Hayallerine Kavuştu!

04-05-2023

Hatay'da, Deniz Feneri Derneği tarafından yürütülen "1001 Çocuk 1001 Dilek Projesi" kapsamında 350 depremzede çocuk hediyelerine kavuştu

Deniz Feneri Derneği, Hatay'da yer alan Katar-Türkiye Kardeşlik Konteyner Kenti'nde "1001 Çocuk 1001 Dilek" şenliği düzenlendi.

Depremzede çocuklarımıza önce hayallerini sorduk, sonra onlara mektuplar verip dileklerini öğrendik. Dilekerini bizlere ileten her çocuğun hayalindeki oyuncağı alarak hayalini gerçeğe çevirdik. Hatay'daki konteyner kentta yaşayan depremzede 350 çocuğa; top, kay kay, prenses elbiesi, scooter, kumandalı araba ve oyuncak bebeğin bulunduğu hediye paketleri verildi. Sevinç çığlıkları atan çocuklar bu unutulmaz günde şişme oyun parkında doyasıya eğlendi, palyoçolar eşliğinde oyunlar oynadı. Oluşturulan oyun alanında çocukların yüzleri boyandı, uçurtma uçuruldu ve pamuk şeker ile patlamış mısır ikram edildi.

Deniz Feneri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldız Beyefendi depremin ilk yaşandığı günden itibaren bölgede. Etkinlikte de büyük role sahip olan Coşkun Bey duygu ve düşüncelerini şu şekilde aktardı:

"Derneğimizin 19 yıldır uyguladığı projelerden birisi "1001 Çocuk 1001 Dilek". Bu yıl da depremzede çocuklarımızla bu projeyi yapalım istedik. Finalimizi de deprem bölgesinde Hatay'da gerçekleştirelim istedik. Arkadaşlarımız geldiler, çocuklarımıza birer mektup getirdiler. Format hazır ama içleri boş. Orada 'İyilik nedir?' diye sorduk çocuklara. Her çocuk ayrı bir şekilde iyiliği tarif etti. En son da 'Neyin olmasını istersin?' diye sorduk. O kadar ilginç cevaplar geldi ki, bugün çocuklara 'Neyin olsun isterdin?' sorusunun cevabını getirdik. Ayrıca şu anda burada şişme oyun alanımız var. Pamuk şekercilerimiz burada, macuncular burada. Çocuklar neşeyle eğleniyorlar, bizler onlarla mutluyuz; onlar gülüyorlar, bizler gülüyoruz. Amacımız bir nebze de olsa bu çocuklarımızı depremden uzaklaştırmak, onlarla birlikte bu mutluluğu paylaşmak. İyiliğin hep devam etmesini amaçlıyor, bunun için çalışıyoruz.”

Çocuklarımızın hediyeleri Bahçelievler Belediyesi sponsorluğunda temin edildi. Bununla birlikte Ülker Grubu tarafından hazırlanan ve içinde çikolata, şeker ve bisküvinin bulunduğu "İyi ki Varsını Çocuklar" paket de depremzede çocuklara teslim edildi.

Toplam