Depremzede Çocuklarımıza Müjde!

13-04-2023

Deniz Feneri Derneği depremzede çocuklara, 10 bin adet "ayakkabı yardımı" ve 10 bin adet de içerisinde birbirinden güzel hediyelerin bulunduğu "İyi Ki Varsınız Çocuklar" hediye paketi ulaştıracak.

Deniz Feneri Derneği depremzede çocuklara, 10 bin adet "ayakkabı yardımı" ve 10 bin adet de içerisinde birbirinden güzel hediyelerin bulunduğu "İyi Ki Varsınız Çocuklar" hediye paketi ulaştıracak.

Depremin doğrudan veya dolaylı olarak, birincil şekilde yaklaşık 15 milyon vatandaşımızı etkilediği göz önünde bulundurulmalıdır. Gündemin farklı merkezlere yoğunlaşması ile bölgede herhangi bir mağduriyetin yaşanmaması adına devletimiz ve sivil toplum kuruluşları azami ölçüde hassas bir çalışma gerçekleştiriyor.

Deniz Feneri Derneği olarak afetin ilk gününden bu yana afetzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması için seferber olduk. Ramazan ayı münasebetiyle afet bölgesinde gerçekleştirdiğimiz yardım çalışmalarına yenileri eklendi. Depremzedeler İçin Ramazan’da Dayanışma Vakti serlevhasıyla oluşturulan çatı projemiz bölgedeki birçok eksiğin tamamlanması için oluşturulan projeleri kapsıyor. Geçtiğimiz günlerde, bölgedeki izlenimlerimizden yola çıkarak yeni bir projeyi bağışçılarımıza duyurduk: Depremzede Çocuklara Hediyen Ayakkabı Olsun!

Şimdi ise bayrama sayılı gün kala bölgedeki çalışmalarımıza hız katıyoruz. “İyi ki Varsınız Çocuklar” hediye paketimizden 10.000 adet ve “Depremzede Çocuklara Hediyen Ayakkabı Olsun” projemiz kapsamında hediye edilecek çocuk ayakkabılarından 10.000 adet afet bölgesine ulaştırıldı. Depremzede yavrularımız hediyelerini büyük bir mutlulukla almaya devam ediyor!

Deniz Feneri Derneği Genel Müdürü Fatih Şanal Beyefendi, afet bölgesinde yaşanan sevinç atmosferine dair şu ifadelerde bulundu:

Derneğimiz, yalnızca birinci derecede ihtiyaç görülen yardımları bölgeye ulaştırmakla kalmıyor. İlk günden bu yana afetten etkilenen şehirlerimizde faaliyette bulunan görevlilerimizin izlenimlerinden yararlanarak, ihtiyaç tespitleri doğrultusunda çalışmalarımızı şekillendiriyoruz. Deprem, bir anda her şeyi yarım bırakarak tüm dengeleri değiştirdi. Yaraların sarılması için var gücüyle çalışan binlerce gönüllü, afetzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için ilk günden bu yana bölgede.

Biz, yeniden başlayabilme azmini yavrularımızın gözlerindeki mutluluktan alıyoruz. O mutluluğun daim olabilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Hediyesini gören çocukların tepkileri içimizi ısıtıyor. Şimdiden bayramı yaşamaya başladık, diyebiliriz. Ramazan ayı boyunca gerçekleştirdiğimiz birçok çalışmanın akabinde bayram hazırlıklarımız da devam ediyor. Güzelliklerin çoğalması için elele verdiğimiz bağışçılarımız ve gönüllülerimizle şimdiden mutlu ve umutlu bir bayram geçirmeyi diliyorum.”

Sizler de bu çalışmanın artarak sürdürülmesine katkıda bulunarak, afetzede yavrularımıza "Ayakkabı Yardımı" ve "İyiki Varsınız Çocuklar" kolisi hediye edebirlisiniz.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam