Haberler

Depremzede Vatandaşlarımız İftarlarını Aşevlerimizde Yapıyor

16-03-2024

Deniz Feneri Derneği olarak Ramazan ayı boyunca Hatay ve Adıyaman’da kurmuş olduğumuz aşevlerinde depremzede vatandaşlarımızın İftar yapmalarına vesile oluyoruz.

Ramazan ayının başlaması vesilesiyle depremden en çok etkilenen iller arasında yer alan Hatay ve Adıyaman’da kurulan iftar çadırlarında günlük 2000 kişiye iftar ve sahur vakitlerinde sıcak yemek dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Ramazan ayı boyunca toplam 60.000 kişiye yemek ikramında bulunmuş olacağız. Her iftar vaktinde 3 çeşit yemek, tatlı ve meyve ikramlarımızla depremzede kardeşlerimizin yanındayız.

Derneğimiz, asrın felaketinin açtığı yaraları sarmaya devam ediyor. Deprem bölgesinde birçok farklı alanda yardım çalışmalarımız ilk günden bu yana aralıksız devam ediyor. Ramazan ayının başlamasıyla birlikte evsiz kalan binlerce vatandaşımıza iftar ve sahur vakitlerinde sofralar kurmaya devam edeceğiz.

Deniz Feneri Derneği Genel Merkez Geçici Giyim Mağazası Sorumlusu Hazreti Kurnaz Beyefendi, deprem bölgesinde yapılan Ramazan faaliyetleri ile alakalı duygu ve düşüncelerini şu şekilde aktardı:

“Depremzede kardeşlerimizle olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Asrın felaketinin ardından derin yaralar alan deprem bölgesinde çalışmalarımız devam ediyor. Ramazan ayında binlerce kardeşimizin iftar ve sahur yemeklerini ikram etmek, hayır dualarında yer almak için bizi ayrıca mutlu ediyor. Tüm bağışçı ve gönüllülerimize teşekkür ediyor, hayırlı Ramazanlar diliyorum.”

Sizler de deprem bölgesinde kurulan sofralarımızda depremzede kardeşlerimize ikramda bulunmak için dilediğiniz miktarda bağışta bulunabilirsiniz.

Toplam