Depremzedelerin Yaralarını Sardık | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Depremzedelerin Yaralarını Sardık

Depremzedelerin Yaralarını Sardık

30-01-2020

Elazığ Sivrice ilçesindeki depremde, her zaman olduğu gibi bölgeye ilk ulaşan kurumlardan olduk.

Depremzedelerin Yaralarını Sardık

24 Ocak Cuma akşamı Elazığ Sivrice ilçesi merkezli 6,5 şiddetindeki deprem başta Elazığ ve Malatya olmak üzere tüm Türkiye'yi etkiledi. Depremde 41 vatandaşımız maalesef hayatını kaybetti. 

 

Depremin olduğu akşam Deniz Feneri olarak hemen harekete geçtik ve Erzurum'daki Doğu Anadolu Temsilciliğimiz'den ekiplerimizi ve yardım araçlarımızı hareket ettirdik. Ertesi gün de Genel Merkez, İstanbul, Antalya, Ankara ve Şanlıurfa'dan ekiplerimiz hemen bölgeye ulaştılar. 

 

Devletimizin de çağrısı ile Malatya ve Elazığ AFAD kriz merkezleri ve deposuna yardımlarımızı ulaştırıp gerekli kayıtları yaptırdık. Ekiplerimiz ve araçlarımızla AFAD başta olmak üzere Valiliklerimiz ve Kızılay'la irtibatlı bir şekilde çalışmalara dahil olduk. Ülkemizin dört bir yanından gelen yardımların depolarda ayrıştırılması ve tasnif edimesine yardım ettik. Ayrıca bu yardımların depremzede vatandaşlarımıza ulaştırılmasında da yetkililere yadımcı olduk. 

 

Bunun yanında Sancaktepe Belediyemiz'in Derneğimize tahsis ettiği sıcak yemek dağıtım aracımız ilk günden bölgeye ulaştı ve hemen halkımıza sıcak çorba ikramlarına başladık. Özellikle depremin en fazla etkilediği Sürsürü Mahallesi ve çadırların kurulduğu park ve toplanma alanlarında halkımıza, arama-kurtarma ekiplerine, polisimize ve basın mensuplarına çorba ve çay ikramlarına devam ettik. 

 

Malatya'da Doğanyol, Pötürge ve Kale ileçelerine, Elazığ merkezde ve ilçelerine araçlarımız ve ekiplerimizle insani yardım malzemelerini ulaştırdık. Vali Sayın Oktay Kaldırım ve AFAD Başkanı Sayın Mehmet Güllüoğlu'nun yönlendirmesiyle Elazığ'da Valilik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın deposunda uzman ekibimizle çalışmaya başladık. Özellikle gıda ürünlerinin tasnifi ve vatandaşlarımıza ulaştırılmasında çalışmalar yaptık. Kolilere makarnadan salçaya, helvadan reçele, bakliyattan sıvı yağa onlarca ürünü düzenli bir şekilde yerleştirip depremden etkilenen köylerimize, ilçelerimize ulaştırdık. 

 

Deprem anından beri bölgede olan Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ile Elazığ Valisi Oktay Kaldırım, AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan ve diğer yetkililer çalışmalarımızı yerinde inceleyip bizlere destek verdiler. 

 

Bu vesileyle başta Malatya ve Elazığ olmak üzere tüm halkımıza geçmiş olsun diyor, ölenlere Allah'tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyoruz. Deniz Feneri dünyada olduğu gibi ülkemizde de mazlumlara, mağdurlara, ihtiyaç sahiplerine iyilik elini uzatmaya devam edecektir. 24 yıldır olduğu gibi...

 

 

 

 

 

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.