Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Dualarımız da Yardımlarımız da Endonezya İçin

Dualarımız da Yardımlarımız da Endonezya İçin

03-10-2018

Deniz Feneri Derneği Genel Başkanımız Av. Mehmet CENGİZ; Deprem ve tsunamide hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet ve Endonezyalı kardeşlerimize başsağlığı diledi.

Dualarımız da Yardımlarımız da Endonezya İçin
Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet CENGİZ: “Dualarımız da Yardımlarımız da Endonezya İçin”
 
Geçtiğimiz günlerde maalesef ki kardeş ülkemiz Endonezya’yı sarsan bir deprem ve tsunami felaketi oldu. Bu durum, sadece o bölgeleri değil bir Müslüman olarak bizleri de sarstı tabii. Çeşitli zamanlarda ve tabii 1999’daki Marmara Depremi felaketini yaşamış bizler için deprem, üzerinde hassasiyetle durduğumuz ve meydana geldiğinde hemen seferber olduğumuz felaketlerdendir. Deniz Feneri’nin kurulduktan sonra halkımız tarafından büyük bir taltifle karşılanmasının en önemli sebebi Marmara Depremi’nde göstermiş olduğumuz gayretler ve bölgeye ulaştırdığımız yardımlar olmuştur. 
 
Dernek olarak, gerek ülkemizdeki (Marmara, Düzce, Van, Erzincan depremleri vb) gerekse de Pakistan (2004 depremi) gibi dünyanın çeşitli yerlerinde yaşanan felaketlere en hızlı bir şekilde ulaşıp felaketten etkilenen halkın ihtiyaçlarını giderme konusunda üzerimize düşeni bu güne kadar yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Zira Deniz Feneri, “Yüzyılın İyilik Hareketi” olarak dünyanın neresinde olursa olsun din, dil, ırk, cinsiyet, mezhep ayrımı gözetmeksizin insanlara yardım etmek üzerine kurulmuş Türkiye’nin en büyük ve köklü sivil toplum kuruluşlarındandır.   
 
Afrika’dan Asya’ya uzanan iyilik kollarımızı bugün de Endonezyalı kardeşlerimizin yaralarını sarmak için uzatıyoruz. Cumhurbaşkanımız’ın işaretiyle Kızılay, AFAD gibi devlet kurumlarının yanında Deniz Feneri Derneği olarak bizler de yardım kampanyası başlattık. Bağışçılarımızdan gelen nakdi yardımları bizzat bölgeye götürüp bu afetten etkilenen insanların en çok gereksinim duyduğu gıda, giyim, barınma, hijyen, temiz su gibi ihtiyaçlar için kullanacağız. 
 
Mazlum ve mağdurlara her daim yardım elini uzatmış necip milletimiz biliyoruz ki Endonezya için de harekete geçecektir. Bağışçılarımız 5560’a 1 SMS göndererek 10 TL destekte bulunabilirler. Daha büyük miktarlarda destek yapmak isteyenler ise web sitemizden Endonezya Yardım projemizi inceleyip nakit bağışta bulunabilirler. 
 
Bu vesileyle deprem ve tsunamide hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet ve Endonezyalı kardeşlerimize başsağlığı dileriz. 
 
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.