Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Dualarımız da Yardımlarımız da Endonezya İçin
Eylül 2018 Faaliyetlerimiz Ramazan Abi 24TV'de Dualarımız da Yardımlarımız da Endonezya İçin Somali'de Kur'an-ı Kerim Dağıtımı Tanzanya'da Katarakt Ameliyatı 2018 Kurban Gönüllüleri Teşekkür Toplantısı 51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Dualarımız da Yardımlarımız da Endonezya İçin

03-10-2018

Deniz Feneri Derneği Genel Başkanımız Av. Mehmet CENGİZ; Deprem ve tsunamide hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet ve Endonezyalı kardeşlerimize başsağlığı diledi.

Dualarımız da Yardımlarımız da Endonezya İçin
Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet CENGİZ: “Dualarımız da Yardımlarımız da Endonezya İçin”
 
Geçtiğimiz günlerde maalesef ki kardeş ülkemiz Endonezya’yı sarsan bir deprem ve tsunami felaketi oldu. Bu durum, sadece o bölgeleri değil bir Müslüman olarak bizleri de sarstı tabii. Çeşitli zamanlarda ve tabii 1999’daki Marmara Depremi felaketini yaşamış bizler için deprem, üzerinde hassasiyetle durduğumuz ve meydana geldiğinde hemen seferber olduğumuz felaketlerdendir. Deniz Feneri’nin kurulduktan sonra halkımız tarafından büyük bir taltifle karşılanmasının en önemli sebebi Marmara Depremi’nde göstermiş olduğumuz gayretler ve bölgeye ulaştırdığımız yardımlar olmuştur. 
 
Dernek olarak, gerek ülkemizdeki (Marmara, Düzce, Van, Erzincan depremleri vb) gerekse de Pakistan (2004 depremi) gibi dünyanın çeşitli yerlerinde yaşanan felaketlere en hızlı bir şekilde ulaşıp felaketten etkilenen halkın ihtiyaçlarını giderme konusunda üzerimize düşeni bu güne kadar yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Zira Deniz Feneri, “Yüzyılın İyilik Hareketi” olarak dünyanın neresinde olursa olsun din, dil, ırk, cinsiyet, mezhep ayrımı gözetmeksizin insanlara yardım etmek üzerine kurulmuş Türkiye’nin en büyük ve köklü sivil toplum kuruluşlarındandır.   
 
Afrika’dan Asya’ya uzanan iyilik kollarımızı bugün de Endonezyalı kardeşlerimizin yaralarını sarmak için uzatıyoruz. Cumhurbaşkanımız’ın işaretiyle Kızılay, AFAD gibi devlet kurumlarının yanında Deniz Feneri Derneği olarak bizler de yardım kampanyası başlattık. Bağışçılarımızdan gelen nakdi yardımları bizzat bölgeye götürüp bu afetten etkilenen insanların en çok gereksinim duyduğu gıda, giyim, barınma, hijyen, temiz su gibi ihtiyaçlar için kullanacağız. 
 
Mazlum ve mağdurlara her daim yardım elini uzatmış necip milletimiz biliyoruz ki Endonezya için de harekete geçecektir. Bağışçılarımız 5560’a 1 SMS göndererek 10 TL destekte bulunabilirler. Daha büyük miktarlarda destek yapmak isteyenler ise web sitemizden Endonezya Yardım projemizi inceleyip nakit bağışta bulunabilirler. 
 
Bu vesileyle deprem ve tsunamide hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet ve Endonezyalı kardeşlerimize başsağlığı dileriz. 
 
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.