Haberler

Dünya Dostluk Günü’nde En Güzel Dostlarlaydık

30-07-2023

Dünya Dostluk Günü kapsamında, Deniz Feneri Derneği’nin misafirleri darülaceze sakinleriydi.

Bayramda ziyaret edilen darülaceze sakinlerini bu sefer de derneğimizde ağırlamak istedik. Gençlerle bir araya gelinmesini hedeflediğimiz bu buluşmada Genç İyilik Kulübü üyeleri misafirlerimizi kapıda güllerle karşıladı. Tüm gününü misafirlerimiz için ayıran Genç İyilik Kulübü üyeleri, misafirlerimizle vakit geçirip şarkılara eşlik etti, onlar için kendi elleriyle paketledikleri hediyeleri büyük bir mutlulukla teslim ettiler.

Yürüttüğümüz çalışmaların temelinde iyiliği yaymak ve özellikle bunu gençlere aşılayarak yapmak var. İnsani yardımın yanında insana yatırım olarak gördüğümüz sorumluluk aşılayan gençlik çalışmalarımızı Genç İyilik Kulübü temsiliyle sürdürüyoruz. İyiliğin nesilden nesile aktarılması, büyüklerimize saygı ve hürmetin her daim devam etmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Deniz Feneri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldız Beyefendi düzenlenen etkinlikten duyduğu mutluluğu şu şekilde dile getirdi:

“Yaşlılarımız bizim için birer tecrübe, zenginlik, saygı, sevgi, hürmet... Onlar bizim baş tacımız. Onlardan alacağımız öğüt ve tavsiyelere çok ihtiyacımız var. Bugün gençlerimizle onları buluşturduk. Onlar bizleri yetiştirdiler, bugünlere getirdiler. Onlara her zaman vefa borcumuz var. Bundan birkaç yıl önce bir araya geldiğimiz darülaceze sakinleriyle Dünya Dostluk Günü’nde tekrar bir araya gelmek bizim için çok kıymetli. Onlardan hala öğrenecek çok şeyimiz var.”

Düzenlenen etkinlikte yemek ikramının ardından müzikler çalındı, danslar edildi. Darülaceze sakinleri günlerdir bugünü heyecanla beklediklerini ve merkezimizden büyük bir mutlulukla ayrıldıklarını ifade ettiler.

Toplam