HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk

Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk

31-05-2018

Dünya Yetimler Günü"nde, Deniz Feneri Derneği tarafından 200 yetime iftar verildi.

İlgili Projeye Git
Yetim Bağışı
Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İslam İşbirliği Teşkilatının önerisiyle her yıl ramazanın 15. gününde düzenlenen "Dünya Yetimler Günü"nde, Deniz Feneri Derneği tarafından 200 yetime iftar verildi. Derneğin Zeytinburnu'ndaki yerleşkesinde düzenlenen programa katılan çocuklar, iftar öncesinde palyaçolar eşliğinde eğlendi.

Etkinlikte; Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Mehmet Cengiz, ve Yurt Dışından katılan misafirimiz Pakistanlı Senatör Muhammad Talha Mahmood, Dünya Yetimler Günü'nde yetim çocukları aileleriyle iftar sofrasında ağırlamaktan gurur duyduklarını söyledi.

Yetim ve Yetim ailelerinin hayatlarının zorluğundan bahseden Cengiz, "Biz de bir nebze olsun onların bu zor hayatları içerisinde sevinmelerini, gülmelerini sağladığımızı düşünüyoruz ve bu sebeple çok mutluyuz" diye konuştu.

20 ülkede gıda dağıtımı, yetim iftarı, yetim harçlığı ve hediye paketleri dağıtarak, dünyanın bütün mazlum coğrafyalarında yetim sevindirmeye devam edeceklerini vurgulayan Cengiz, Türkiye'nin yanı sıra Tayland, Tanzanya, Bosna Hersek, Gazze, Kenya, Makedonya, Somali, Fildişi Sahili, Uganda, Etiyopya, Karadağ, Arnavutluk gibi dünya genelinde 20 ülkede de yetimler için iftar sofrası kurduklarını aktardı.

İftarın ardından yetim çocuklara bisiklet ve kıyafet armağan edildi, bayram harçlığı verildi.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.