Dünyada 15 Ramazan Yetimler Günü Faaliyetlerimiz

21-05-2019

15 Ramazan Dünya Yetimler Günü'nde ülkemizde olduğu gibi yurtdışında gittiğimiz tüm ülkelerde de yetim kadeşlerimizle bir araya geldik.

Her yıl Ramazan’ın 15’i bilindiği gibi İslam Dünyası Yetimler Günü olarak idrak edilmekte. Sayıları 400 milyona yaklaşan yetimlerin maalesef ki büyük çoğunluğu da İslam ülkelerinde bulunuyor. Savaş, açlık, hastalık, susuzluk ve doğal nedenlerle her gün yaklaşık olarak 500 çocuk yetim kalıyor. BM verilerine göre savaşlar ve yoksulluk bu durumun en büyük sebebi. Dünya yetimlerine son 10 yılda Irak, Suriye, Afganistan, Sudan, Libya, Yemen, Myanmar/Arakan, Filistin gibi ülkelerde yaşanan savaşlarla milyonlar eklendi ne yazık ki.

Uluslararası kuruluşlar barış çağrıları ve kısıtlı yardım kampanyalarıyla savaşın mağdurlarına kısa süreli “pansumanın” dışında bir şeyler veremiyor. Türkiye ise geçtiğimiz yıl 8 milyar $ ile hem toplamda hem de kişi başına düşen yardım miktarında bu alanda birinci ülke oldu. Acının, gözyaşının mağdurların olduğu her yerde milli kurumlarımız ve STK’larımız mazlumların yanında yer aldı.

Derneğimiz de her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazanı ülkemizde ve Asya’dan Balkanlar’a, Afrika’dan Ortadoğu’ya onlarca ülkeye giderek değerlendirdi. Bu yıl 41 ülkeye yardımlarımızı ulaştırdık ve bunların 26’sına ise bizzat ekiplerimizle gittik. İftar sofraları kurduk, yetimlere harçlık verdik, gıda kumanyaları dağıttık.

15 Ramazan Dünya Yetimler Günü’nü vesile bilip, Bangladeş, Benin, Etiyopya, Filipinler Moro, Filistin, Gana, Kosova, Somali, Sudan, Tayland Patani… gibi onlarca ülkede yetimlerin başını okşadık. Ülkemizden hediyeler götürdük oralardan bağışçılarımıza bol bol selam ve dua getirdik.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam