Erzincan Geçici Giyim Mağazamız Açıldı

11-10-2022

Deniz Feneri Derneği tarafından Erzincan’da faaliyet gösterecek Geçici Giyim Mağazasının açılış töreni büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

Deniz Feneri Derneği tarafından Erzincan’da faaliyet gösterecek Geçici Giyim Mağazasının açılış töreni büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Açılan mağazada 650 aileden 3.000 ferdin giyim ihtiyacının karşılanması ve ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı ulaştırılması hedefleniyor. Açılışı gerçekleşen mağaza yaklaşık bir ay hizmet verecek.

Mağaza açılışına Erzincan Müftü Yardımcısı, Erzincan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü, Erzincan Gençlik ve Spor Bakanlığı İl Müdürü, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve Deniz Feneri Derneği gönüllüleri katıldı.

Açılış konuşmalarını yapan Deniz Feneri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldız Beyefendi, duygu ve düşüncelerini şu şekilde aktardı:

“Geçici Giyim Mağazalarımıza bir yenisini daha eklemiş olmanın vermiş olduğu mutlulukla bugün burada bulunmaktayız. Mağazamıza gelen ailelerimiz normal bir mağazada alışveriş yapar gibi vakitlerini geçiriyor, kendi beğendikleri ve denedikleri ürünleri alıyorlar.

Ailelerimizin dua etmeleri bizim için en büyük değerlerden biri. Bizler de bu vesileyle bağışçılarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Rabbim birlerini bin etsin, bereketlendirsin. Bizler bağışçılarımızın emanetlerini gerçek sahiplerine ulaştırmak ve iletmek için varız.

Son bir ay içerisinde Diyarbakır, Batman, Hakkari, Aksaray, Konya, Siirt, Mardin, Şanlıurfa, Şırnak ve Van’da açılışını gerçekleştirdiğimiz mağazalarımız sayesinde binlerce ihtiyaç sahibine ulaşma fırsatı elde ettik. Açılışlarımız diğer illerde de devam edecek.

Deniz Feneri Derneği ışığını 81 ilimizde 60 ülkede aydınlatmayı sürdüreceğiz. Nerede mazlum ve yoksul varsa onların yanında olduk ve olacağız. Mağazamızın açılışına vesile olan tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz.”

Sizler de Geçici Giyim Mağazalarımıza “Çocuklar Üşümesin” ve “Gıda Yardımı” projelerine katkıda bulunarak destek olabilir; ihtiyaç sahibi ailelerimizin yüzünü güldürebilirsiniz.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam