HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Etiyopyalı Kardeşlerimize Kur’an-ı Kerim Hediye Ettik

Etiyopyalı Kardeşlerimize Kur’an-ı Kerim Hediye Ettik

25-07-2022

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi, "İyilik Okulu” öğrencilerimizin destekleriyle Etiyopya’nın Omo Vadisi ve Sigmo Bölgesi yaşayan Müslüman kardeşlerimize “Kur'an-ı Kerim hediye etti.

 

 

ve “Hediyelerin En Güzeli Kur’an-ı Kerim” projelerimiz kapsamında Kur’an-ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.

Etiyopyalı Kardeşlerimize Kur’an-ı Kerim Hediye Ettik

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi, "İyilik Okulu” öğrencilerimizin destekleriyle Etiyopya’nın Omo Vadisi ve Sigmo Bölgesi yaşayan Müslüman kardeşlerimize “Kur'an-ı Kerim hediye etti.

 

İyilik Okulu Projesi’ne destek olan öğrencilerimizin yaptığı yardımlar sayesinde Müslüman kardeşlerimiz Kur’an-ı Kerim sahibi oldular. Dağıtımı gerçekleştirilen 3.250 Kur’an-ı Kerim’in bedelleri 2.000 tanesi Ankara’daki 24 okulda, 1.000 tanesi Konya’daki 10 okulda eğitim gören kardeşlerimiz tarafından bağışlandı.

 

Hediyelerin dağıtımına katılan ve kardeşlerimizin mutluluğuna bizzat şahit olan Deniz Feneri Derneği Ankara Şube Koordinatörü Hamit Kunt Beyefendi hissettiklerini şu şekilde aktardı:

 

“Etiyopya 84 kabilenin yaşadığı bir ülke. Güney Halkları Bölgesi’nde yer alan Güney Omo içerisinde 16 kabile yaşamakta. Bunlar içerisinde Hammır kabilesi farklı bir yere sahip. Birkaç senedir bu kabile Müslümanlığa büyük ilgi göstermiş ve yavaş yavaş Müslüman olmaya başlamıştır. Biz Kurban Bayramı öncesi böyle bir durum olduğunun haberini alınca hemen çalışmalara başladık. Hazırlıkları tamamlayıp Etiyopya’ya gittik. Kurban ve gıda yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. İslamiyet’le yeni tanışan kardeşlerimize Kur’an-ı Kerim ve tesettür kıyafetleri dağıttık. 1.000 aileye gıda, 500 kadına tesettür kıyafeti, 2.500 kişiye Kur’an-ı Kerim ve Kur’an’ı öğrenmeleri için cüz teslim edildi.

İslam’ı gönülden kabul etmiş insanların dinlerini öğrenmelerine yardımcı olmak amacıyla atılan bu adımlar kardeşlerimizle olan bağımızı daha da güçlendiriyor. Aldığımız bilgilere göre 30.000 kardeşimiz bu bölgede Müslüman olmuş. Hedefimiz onlara ve Müslüman olacak olan diğer kardeşlerimize ulaşmak.”

 

 Sizler de Afrika’da İslam ile müşerref olan kardeşlerimize “Hediyelerin En Güzeli Kur’an-ı Kerim” hediyesinde bulunabilirsiniz.

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.