HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Etiyopya’ya Yardım Seferberliği

Etiyopya’ya Yardım Seferberliği

21-12-2020

Etiyopya'daki Müslümanlara eğitimden mescide, su kuyularından katarakt ameliyatına, gıda kolisinden adak bağışına kadar birçok alanda yardım ulaştırdık.

Etiyopya’ya Yardım Seferberliği

Dünyayı etkise altına alan salgın döneminde de Etiyopyalı kardeşlerimizi unutmadık. Deniz Feneri Derneği olarak, Etiyopya'daki Müslümanlara eğitimden mescide, su kuyularından katarakt ameliyatına, gıda kolisinden adak bağışına kadar birçok alanda yardım ulaştırdık.

 

Çekirge istilası nedeniyle mahsul alamayan ve açlıkla mücadele eden Şaşamennili ihtiyaç sahibi Müslüman halka, gıda kolisi dağıtımı yaparak yüzleri güldürdük. Bölgedeki 1300 aileye ise 1 aylık erzak dağıtımı yaptık.

 

Warabe’de 420 Kişiye Katarakt Ameliyatı

Sıcak hava, beslenme ve iklim koşulları nedeniyle birçok kişinin görme yetisini kaybettiği Etiyopya'nın Warabe bölgesinde, göz doktorlarının olmaması ve tedavi imkanlarının yetersizliği nedeniyle özellikle kırsal kesimde yaşayan 420 kişiye katarakt ameliyatı yapıldı.

 

12 Su Kuyusu

İçme suyu ihtiyacını yağmur sularından ya da sağlıksız göletlerden sağlayan Afrika halkı için Deniz Feneri olarak 15 yıldır su kuyusu açarak bölge halkına temiz su imkânı sağlamaktayız. Bu kapsamda ciddi şekilde içme suyu sorunu yaşayan Etiyopya'da bu yılın başından itibaren 12 su kuyusu açıldı.

 

Eğitim Külliyesi ve Mescit

Kıtlık ve salgın hastalık nedeniyle babasını kaybetmiş olan yetim çocuklara, Lisana bölgesinde inşa edilen, Yunus ve Satı Uslu bağışıyla açılan Yetim Eğitim Külliyesi’nde hizmet veriliyor.

Uzmanlar eşliğinde bölge şartlarına uygun bir şekilde inşa edilen mescitlerin çatıları da sıcaktan ve güneşten korunacak şekilde yapıldı. Bölge halkının cami ve mescit sıkıntısını giderecek olan camiler toplanma ve ilmi hizmet merkezi haline gelecek.

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.