Haberler

Filistin’e İftar ve Sahurda Sıcak Yemek Yardımı

16-03-2024

Deniz Feneri Derneği olarak Ramazan ayı boyunca Gazze’de iftar ve sahur vakitlerinde günlük 4.000 sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirecek.

Gazzeli kardeşlerimiz için başlattığımız projeler kapsamında yardımlarınızı bölgeye ulaştırıyoruz. Bölgedeki partner kuruluşlar aracılığıyla yardımlarınız üç yoldan kardeşlerimize ulaşıyor. Bunlar Gazze içerisinde hazırlanan gıda paketleri ve sıcak yemek dağıtımı, Mısır’da organize edilen ve sınırdan Gazze’ye ulaştırılan gıda malzemeleri ve AFAD koordinasyonunda yola çıkan gemilere teslim edilen bağışlar olarak ifade edilebilir.

Derneğimiz, bağış yapılan her yardımı en hızlı şekilde bölgeye ulaştırmak için tüm imkanlarını kullanıyor. Ramazan ayı boyunda Gazze’de iftar ve sahur vakitlerinde günlük 4.000 kişiye sıcak yemek dağıtımı yapılacak. Ramazan ayının sonuna geldiğimizde sıcak yemek dağıtımı ulaştırılmış kişi sayısının toplam 120.000 olması hedefleniyor.

Deniz Feneri Derneği Uluslararası İlişkiler Müdürü Ensar Küçükaltan Beyefendi, Gazze’ye ulaştırılan yardım ile alakalı bilgi ve düşüncelerini şu şekilde aktardı:

Deniz Feneri Derneği olarak Ramazan ayının ilk gününden bu yana Gazze’de günlük 4.000 kişilik sıcak yemek dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmamız Ramazan ayının sonuna kadar devam edecek. Mısır’da yeni döndük. Mısır’a ulaştırılan tüm yardımlarımız tırlar aracılığıyla sınır kapısından ihtiyaç duyulan bölgelere ulaştırılıyor. İyilik Gemisi için hazırlıklarımız tamam, AFAD’dan haber bekliyoruz. Ramazan ayı boyunca tüm yardımlarımızla toplam 200.000 kişiye ulaşmayı hedefliyoruz. Tüm bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz.”

Sizler de Filistin Projelerine destek olarak dilediğiniz miktarda bağışta bulunabilirsiniz.

Toplam