Haberler

Filistinli Kardeşlerimizin Yanındayız

17-10-2023

Deniz Feneri Derneği olarak Gazze’deki kardeşlerimiz kutlu mücadelesinde sonuna kadar yanındayız.

Filistin'deki insani yardım çalışmalarımız bölgede bulunan 2 partner kuruluşumuz tarafından koordine edilmektedir.Ayrıca Türkiye’den Gazze’ye ulaştırılmak üzere yola çıkan askeri kargo uçağına bağışladığınız yardım malzemeleri El-Ariş Havalimanı'na ulaştı.

Mısır Dışişleri Bakanlığının yaptığı açıklamanın ardından Filistin – Mısır sınırında yer alan Refah Sınır Kapısı açıldı. Geçtiğimiz günlerde Dışişleri Bakanımız Hakan Fidan Refah Sınır Kapısı’nın açık tutulması ve güncel konuların konuşulması amacıyla Mısır’ı ziyaret etti.

Askeri kargo uçağına yüklenen yardımlarımız Mısır’ın Refah Sınır Kapısı’na ulaştı. Mısır’a ulaşan yardımlarımız Refah Sınır kapısından Gazzeye ulaştıralacak.

Bu yardımlarımız haricinde de Gazze’de abluka altında olan kardeşlerimize yardımlarınızı ulaştırmak için bölgedeki iki kuruluş ile ortak çalışıyoruz. Bu kuruluşlar insanların acil ihtiyaçlarını bize bildiriyor ve bizler en hızlı şekilde bu malzemeleri onlara ulaştırmak için gece gündüz çalışıyoruz. Filistin’deki iki partner kuruluş tarafından yardımlarımız gıda paketi, sıcak yemek, nakdi yardım, ekmek yardımı olarak ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırılmaktadır.

Türkiye’de toplanan yardımlar Mısır üzerinden Gazze’ye ulaştırılıyor. AFAD koordinasyonunda yürütülen yardım çalışmaları için tüm Türkiye seferber olmuş durumda. Şimdiye kadar Mısır’a ulaşan 3 kargo uçağı var. İlerleyen günlerde yeni yardımların ulaştırılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Gazzeli kardeşlerimizin bize her zamankinden daha çok ihtiyacı var. Dua ve yardımlarınızı bekliyoruz.

Toplam